Виступ Порошенка на засіданні Генасамблеї ООН

19 Вересня 2016, 19:28

Президент України Петро Порошенко у Нью-Йорку виступив на засіданні найвищого рівня 71-ї Генеральної асамблеї ООН, присвяченій збільшенню потоків біженців і мігрантів.

За словами президента, безпрецедентна міграційна криза і наплив біженців стали важливим іспитом для людства. Тому він закликав розробити міжнародний механізм захисту прав внутрішньо переміщених осіб.

Порошенко підкреслив, що російська збройна агресія змусила близько 1,8 мільйонів українців шукати нового дому в межах країни. 

«Через це Україна опинилася серед першого десятка країн з найбільшою кількістю переміщеного населення», – сказав Порошенко.

Також Порошенко виступив за відновлення посади спеціального представника Генерального секретаря ООН з питань внутрішньо переміщених осіб.

Зокрема, президент подякував всім урядам та гуманітарним партнерам за підтримку України в цей тяжкий час, але при цьому зазначив, що «ми не можемо постійно перебувати в режимі реагування». 

«Нам потрібне остаточне та стале вирішення проблеми, а саме: припинення російської агресії проти України», – сказав він.

Як повідомлялось раніше, міністр закордонних справ Павло Климкин відбув у США в складі делегації України на чолі із президентом Петром Порошенком для участі у 71 сесії Генасамблеї ООН.

18-21 вересня президент України у рамках візиту до Сполучених Штатів також проведе низку двосторонніх зустрічей з лідерами ключових держав. Заплановані переговори з обома кандидатами в президенти США.