Вищий госпсуд підтвердив повернення Сухолуччя Януковича державі

30 Січня 2015, 17:07

Вищий господарський суд України залишив у силі рішення суду про повернення державі 2,6 га лісу в Сухолуччі, які раніше через ТОВ "Дім Лісника" захопив Віктор Янукович. Про це повідомляє Генеральна прокуратура України.

Там нагадали, що за позовом прокуратури Київської області господарським судом було розірвано укладений у 2012 році з ТОВ "Дім Лісника" договір користування на 49 років лісовими ділянками площею 2,648 га, розташованими у Сухолуцькому лісництві на території Вишгородського району Київської області.

Зазначені лісові ділянки, на яких без дозволу Дніпровсько-Тетерівського державного лісомисливського господарства велося будівництво нерухомих об’єктів, штучних водойм, бетонних пішохідних доріжок, вимощених каменем, повернуто державі.

Обґрунтованість позовних вимог 29 січня підтвердив Вищий господарський суд України, який, погодившись із доводами Генеральної прокуратури України, зазначене рішення суду залишив у силі.

Як повідомлялось, 21 березня прокуратура Київської області подала до суду позов з вимогою скасувати всі незаконні рішення органів влади і повернути 13 га лісу на території Сухолуцької сільської ради з незаконного володіння на користь держави.

Ринкова вартість земель складає більше 5 млн грн.

Як повідомлялося, раніше господарський суд Київської області повернув до державної власності повернули 2,6 га лісу в Сухолуччі, переданих товариству "Будинок лісника", пов'язаному з колишнім президентом України Віктором Януковичем.

На думку голови комітету Верховної Ради з питань екологічної політики Миколи Томенка, державні резиденції «Залісся», «Синьогора», «Білоозерське» і «Сухолуччя» повинні стати національними природними парками