Вищу кваліфікаційну комісію суддів поділять на дві палати

19 Грудня 2014, 16:30

Вищу кваліфікаційну комісію суддів (ВККСУ) планують розділити на дві палати: дисциплінарну і кваліфікаційну, кожна з яких налічуватиме по сім членів. Про це повідомив заступник голови Адміністрації президента Олексій Філатов під час брифінгу у Києві.

За його словами після ухвалення відповідних змін, ВККСУ та Вища рада юстиції формуватимуться на повністю прозорій, конкурсній основі.

"Робиться повністю прозорим процес формування ВККСУ. Запроваджується процедура, за якою кандидати до ВККСУ мають бути заздалегідь зареєстровані самою ВККСУ. Інформація про них оприлюднюється таким чином, щоб будь-хто з делегатів відповідного з'їзду мав змогу заздалегідь з нею ознайомитися і визначитися з тим кандидатом, за якого він буде голосувати", – зазначив він.

Також за його словами відповідно до запропонованих змін відбудеться реформування устрою ВККСУ: вона матиме дві палати – дисциплінарну та кваліфікаційну і налічуватиме 14 членів (по сім у кожній палаті).

Ті члени цих органів, які не обираються відповідними з’їздами (суддів, адвокатів, науковців), а призначаються, призначатимуться виключно на конкурсній основі, зазначив Філатов.

За словами заступника голови АП, за подібним принципом формуватиметься і Вища рада юстиції.

"Навіть президент, призначаючи трьох членів Ради юстиції відповідно до права, яке надане йому Конституцією, проводитиме конкурс. Цей конкурс буде відкритим і прозорим, громадськість матиме змогу обговорювати тих кандидатів, серед яких президент буде обирати членів ВРЮ для призначення", – констатував Філатов.

Нагадаємо, 9 грудня Вища кваліфікаційна комісія суддів обрала своїм головою Сергія Коз'якова.

 

Позначки: