Вища рада правосуддя відсторонила одіозного харківського суддю

19 Серпня 2017, 18:18

Вища рада правосуддя у суботу, 19 серпня, розглянула і задовольнила клопотання керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького про тимчасове відсторонення судді Дзержинського райсуду Харкова Сергія Лазюка в зв'язку з притягненням останнього до кримінальної відповідальності. Про це йдеться у повідомленні на сайті Вищої ради правосуддя.

«Вища рада правосуддя розглянула клопотання заступника генерального прокурора України – керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Холодницького Н.І. про тимчасове відсторонення до 30 вересня 2017 року судді Дзержинського районного суду міста Харкова Лазюка Сергія Володимировича від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності», – йдеться у повідомленні.

Також наголошується, що детективами НАБУ здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, в межах якого суддя Лазюк С.В. підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною третьою статті 368 Кримінального кодексу України, – одержання службовою особою, яка займає відповідальне становище, неправомірної вигоди для себе за вчинення в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, будь-якої дії із використанням наданої їй влади та службового становища.

Нагадаємо, 30 травня Лазюку було повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною третьою статті 368 Кримінального кодексу України.

Лазюк розглядав низку резонансних справ, зокрема про вибухи в супермаркетах "Сільпо" та "Юсі" в 2006 році. Він також відхилив позов міської прокуратури про визнання незаконним рішення Харківської міськради про надання російській мові на території міста статусу регіональної.

У 2008 році Лазюк розглядав адмінпротоколи за статтею "Незаконне виготовлення, придбання, зберігання, перевезення та пересилання наркотичних засобів або психотропних речовин у незначних кількостях, без мети збуту" щодо колишніх міського голови Харкова Михайла Добкіна і секретаря міськради Геннадія Кернеса, і визнав обох невинними.