Вищу раду юстиції реорганізували у Вищу раду правосуддя. Про це повідомив очільник органу Ігор Бенедисюк.
"Сьогодні Вища рада юстиції прийняла історичне рішення про реорганізацію у Вищу раду правосуддя, яка має стати основним органом захисту суддівської незалежності та взяти на себе відповідальність за стан та авторитет судової влади", – сказав він.
Бенедисюк наголосив, що орган не лише змінив назву, але й набув нових повноважень.
"Тепер судова влада позбулася політичного впливу, тому що Вища рада правосуддя відповідатиме за формування суддівського корпусу, рекомендуватиме президенту обрати суддів, звільнятиме суддів без згоди Верховної Ради, здійснюватиме дисциплінарні провадження відносно суддів та регулюватиме фінансування судів. Ці повноваження дають можливість не лише відновити довіру до нової системи, але й зробити її незалежною", – вважає він.
Читайте також: В Україні набули чинності зміни до Конституції в частині правосуддя
Протягом двох місяців ВРП має зареєструватися як новий державний орган. Зазначається, що у його структурі буде створено дисциплінарну колегію, дисциплінарні палати та підрозділ інспекторів.
Бенедисюк нагадав, що реорганізація відбулася на виконання перехідних положень до Конституції в частині правосуддя, до перехідних положень Закону "Про судоустрій і статус суддів" та перехідних положень закону "Про Вищу раду правосуддя".
Нагадаємо, в Україні 5 січня набув чинності закон «Про Вищу раду правосуддя», ухвалений Верховною Радою 21 грудня 2016 року. Згідно з цим законом, Вища рада правосуддя створюється шляхом реорганізації Вищої ради юстиції. До 26 січня Вища рада юстиції має створити комісію з реорганізації.