Випускники поскаржилися Табачнику на “нечесне” тестування з української мови

8 Червня 2011, 10:50

Абітурієнти вказують, що перша і друга сесії (2 і 3 червня) зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури різняться за рівнем складності, а окремі питання і взагалі співпали, давши можливість тим, хто проходив тестування 3 червня, ретельніше підготуватися.

«Це не справедливо. Ми вимагаємо, аби тестова шкала оцінювання 1-ї сесії була вищою, аніж другої… В іншому випадку почнуться безкінечні мітинги», – йдеться у листі.

З висновками авторів листа до міносвіти погоджуються й ті учасники ЗНО, які складати тести на другій сесії.

Директор Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк зауважила, що жодних офіційних скарг щодо змісту тестів з української мови і літератури до Львівського РЦОЯО поки не надходило.

«Попри це я дала завдання українським філологам провести аналіз тестових завдань на предмет відповідності. Там ідеться про українську літературу, і тому я хочу почути думку вчителів. Утім, треба не забувати, що шкала оцінювання буде різною, за кожен день сесії окремо, оцінка буде рейтингова», – зазначила Середяк.

Вона також додала, що і минулого року були нарікання щодо тестів з математики та історії України, які також складалися впродовж кількох сесій. Водночас Середяк переконана, що поділ на сесії попри критику є необхідним, бо це організаційне питання, яке забезпечує незалежність і прозорість проведення ЗНО.

Офіційної реакції міністерства на критичний лист поки немає. Оцінювання з української мови та літератури склали понад 223 тисячі абітурієнтів, явка становила майже 89% за два дні тестування.

Нагадаємо, з 2 червня в Україні розпочинається зовнішнє незалежне оцінювання, яке триватиме до 24 червня.

Так звана додаткова сесія для складання зовнішьного незалежного оціювання, що проводитиметься з 27 червня по 5 липня 2011-го року для абітурієнтів, які  через об'єктивні причини не змогли взяти участь у основній сесії ЗНО.

Для проходження ЗНО зареєструвалися 193 тисячі випускників середніх навчальних закладів. Такий показник майже вдвічі менший за 2010 рік, коли зареєструвалися понад 433 тисячі осіб.