“Вимагаємо конкретних дій”. Медіарух зробив заяву про справу щодо вбивства Шеремета

20 Липня 2020, 17:35

Медіарух "Медіа за усвідомлений вибір" вимагає від правоохоронних органів відповіді, хто є замовниками і виконавцями вбивства Павла Шеремета та яким був їхній мотив. Про це йдеться у заяві медіаорганізації. 

 

"Сьогодні, 20 липня 2020 року, виповнюється чотири роки з дня показового і жорстокого вбивства журналіста Павла Шеремета, що сталося в центрі Києва. Питання, хто вбив Павла, досі залишається без відповіді", -йдеться у заяві. 

 

В організації відзначили недостатню публічність і прозорість правоохоронних органів та вимагають "не ховатися від журналістів, а прозоро коментувати перебіг слідства, та звітувати перед суспільством".

 

"Ми вимагаємо конкретних дій, а не політичних заяв. Вимагаємо справедливості для нашого колеги, журналіста Павла Шеремета", – заявляє Медіарух. 

 

Нагадаємо, справа стосується вбивства журналіста Павла Шеремета 20 липня 2016 року у Києві в результаті вибуху автомобіля. Авто належало керівниці "Української правди" Олені Притулі, але її в машині не було. Прокуратура кваліфікувала загибель журналіста за ч.2 п 5 ст 115 ККУ (умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб). У СБУ озвучили основні версії вбивства Шеремета: професійна діяльність; ворожість у відносинах або особисті мотиви; російський слід (дестабілізація ситуації); замах на Олену Притулу.

 

12 грудня 2019 року Нацполіція затримала підозрюваних у цій справі. Мова йде, зокрема, про Андрія "Ріффмастера" Антоненка. Він – лідер гурту Riffmaster, військовий сержант Сил Спеціальних операцій ЗС України, автор хіта Сил спецоперацій "Тихо прийшов, тихо пішов". Також у справі фігурують Кузьменко, добровольці Владислав та Інна Грищенки, медсестра Яна Дугарь.