Зокрема, викид радіації в атмосферу в два рази перевищував дані компанії.
На першому реакторі паливо розплавилося вже через 5 годин після землетрусу, це на 10 годин раніше, ніж повідомляла ТЕРСО. Таким чином, пошкодження реактора відбулося вже близько 20 години (15.00 за київським часом) 11 березня.
На другому і третьому реакторах розплавлення палива і пошкодження реактора відбулося вранці 14 березня, що відповідно на 29 і на 13 годин раніше від підрахунків ТЕРСО.
Крім того, агентство з атомної безпеки вважає, що викид радіоактивних йоду-131 і цезію-137 з трьох реакторів склав 770 тисяч ТБк, що в два рази вище оцінок ТЕРСО.
Ці дані грунтуються на наданих записах про роботу станції. Різниця в оцінках, на думку агентства, сталася через різний спосіб підрахунків. Ці оцінки будуть враховані в доповіді уряду Японії, яка буде представлена на нараді МАГАТЕ з питань атомної безпеки 20 червня.
Нагадаємо, після руйнівного землетрусу і цунамі 11 березня в Японії на розташованій на північному сході країни АЕС "Фукусіма-1" була зафіксована серія аварій, викликаних виходом з ладу системи охолодження.
У результаті інцидентів на АЕС було виявлено кілька витоків радіації, що змусило владу евакуювати людей з 20-кілометрової зони навколо АЕС, ввести заборону на перебування людей у зоні відчуження, а також направити настійні рекомендації з евакуації жителів низки районів, розташованих у радіусі 30 кілометрів і більше від АЕС.
Пізніше стала з'являтися інформація про виявлення в ряді районів Японії радіоактивних елементів, зокрема, ізотопів йоду і цезію, в повітрі, морський та питній воді, а також в продуктах.
Як вважають фахівці, на всіх трьох реакторах велика ймовірність найгіршого сценарію, згідно з яким розплавлення паливних стрижнів призвело до так званого явища "melt-down", коли ядерне паливо випадає з розплавлених стрижнів і накопичується в нижній частині корпусу реактора.
Японське агентство з ядерної та промислової безпеки (NISA) оголосило 12 квітня про присвоєння максимального – сьомого рівня небезпеки аварії на "Фукусіма-1". Сьомий рівень ядерної небезпеки встановлювався лише одного разу – під час аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році.