Виконуючий обов’язки президента Молдови призначив дату дострокових парламентських виборів

9 Червня 2019, 12:22

Тимчасово виконуючий обов'язки президента Молдови, заступник голови Демократичної партії Павел Філіп підписав указ про призначення дострокових парламентських виборів на 6 вересня цього року. Про це у неділю, 9 червня, повідомляє Укрінформ.

 

"Відповідно до рішення Конституційного суду про тимчасове усунення президента Ігоря Додона з посади глави держави я підпишу сьогодні у Вашій присутності указ про розпуск парламенту і про призначення дострокових парламентських виборів на 6 вересня цього року", – зазначив на брифінгу Павел Філіп.

 

Раніше Конституційний суд Молдови призначив заступника голови Демократичної партії Молдови тимчасово виконуючим обов'язки президента через відмову чинного глави держави підписати указ про розпуск парламенту і про призначення дати дострокових парламентських виборів.

 

Президент Ігор Додон назвав рішення КС "останньою спробою Демократичної партії узурпувати владу в Республіці Молдова".

 

Двома днями раніше Конституційний суд виніс вердикт про те, що повноваження нинішнього парламенту закінчилися опівночі, 7 червня, зобов'язавши президента підписати указ про розпуск законодавчого органу. Президент Додон, однак, відмовився підписати указ.

 

Раніше єврокомісар з питань розширення і політики добросусідства Йоганнес Ган заявив, якщо Молдові доведеться проводити дострокові парламентські вибори, Міжнародний валютний фонд, найімовірніше, припинить програму фінансування країни, а також у неї виникнуть проблеми з фінансовою підтримкою з боку ЄС.