Виконавчий директор FIDH: Ми не маємо чіткої відповіді, чи веде українська влада розслідування того, що діється у Криму і на Сході

28 Червня 2014, 21:36

У ситуації неконвенційної війни між Україною та Росією в анексованому Криму та на територіях, де відбувається АТО, й надалі порушують право на вільні зібрання, викрадають, убивають людей і вдаються до тортур. Українському судочинству без допомоги міжнародних інстанцій знадобиться щонайменше десяток років на розслідування цих злочинів. «Український тиждень» поцікавився у Сів’єда, що фактично втратить Київ, якщо юрисдикцію Гаазького трибуналу не буде поширено на події від лютого 2014 року й до цього часу включно.

«Оце власне той меседж, який ми активно підтримуємо. З цієї ж таки причини спонукаємо українську владу продовжувати й поглиблювати розслідування на вашому національному рівні до найдальшої можливої межі. Це важливо і для сьогоднішньої ситуації. Ми дуже занепокоєні, бо запитуємо ваших високопосадовців, чи ведеться хоч якесь розслідування того, що діється на Сході чи в Криму (навіть розуміючи, що це дуже й дуже важко), чи збирають докази, – й не дістаємо остаточної чіткої відповіді», – зауважив виконавчий директор FIDH.

«Проте українська сторона має це робити. Адже є жертви, люди страждають, їхні права порушено. Жертви, незалежно від того, хто вони і по який бік барикад перебували, унітаристи чи сепаратисти, мають право на справедливе вирішення їхніх справ у суді. Навіть якщо станеться так, що в Україні знайдуться причини не проводити національного розслідування згаданих злочинів, то зарадити зможе принаймні МКС. Звичайно, на це потрібен час. Ідеться про складні міжнародні злочини, в яких не все очевидно і зрозуміло, надто з особами-замовниками», – підсумував Сів’єд.

Інтерв’ю із ним читайте у черговому номері журналу «Український тиждень».