Викладачі зауважують, що такі дії допоможуть зняти соціальне та політичне напруження у суспільстві та уникнути політичних провокацій. Вони посилаються на те, що пам’ятники можна перенести в рамках виконання Закону України «Про Голодомор 1932–1933 років в Україні» від 28. 11. 2006 року та Указу Президента України «Про додаткові заходи щодо вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932 – 1933 років в Україні» (від 12.06.2009 року).
Звернення підписали 40 викладачів. Вони попросили депутатів міської та обласної рад у першу чергу винести на засідання сесій два питання. Перше – про відкриття на базі Кмитівського музею образотворчого мистецтва імені Йосипа Буханчука відділу чи експозиції історії тоталітарного режиму в Житомирської області. І друге питання – про демонтування та перенесення пам’ятника Лєніну, який стоїть на центральному Соборному майдані Житомира до новоствореного відділу.
Нагадаємо, що впродовж січня пам'ятники та бюсти Лєніну були зруйновані або пошкоджені в Одеській, Полтавській, Житомирській та Дніпропетровській областях.
Читайте також: В Україні впродовж року "не встояли" понад 10 пам'ятників Лєніну