Виявлено ксенофобів у шкільній програмі із зарубіжної літератури

15 Березня 2011, 09:39
По камням струится Терек,
Плещет мутный вал;
Злой чечен ползет на берег,
Точит свой кинжал.
М.Ю. Лермонтов
 
 
Усім серцем підтримуємо боротьбу панів Красовицького, Мирського та Фельдмана із проявами ксенофобії в літературі, яку вони розпочали з роману «Чорний ворон» Василя Шкляра.
 
А проте хочемо зауважити, що крім тексту Шкляра в Україні популярні також твори інших авторів, які пропагують ксенофобію. Понад те, цих авторів вивчають у шкільній програмі із зарубіжної літератури, що згубно впливає на свідомість учнів та сприяє викривленому сприйманню світової культури.
 
Звісно, насамперед на думку спадають імена М.Ю. Лєрмон­­­­­това, який окрім писання ксенофобських віршів займав­­ся вбивствами представників кавказьких народів, а також Л.Н. Толстого, який теж брав участь у каральних війнах на Кавказі і у своїй повісті «Кавказский пленник» татар називає не інакше як «вонючие татары».
 
Але найбільш ксенофобсь­ким твором з усієї шкільної програми, безперечно, є роман «Айвенґо», який належить перу сера Вальтера Скотта.
 
Дякуємо панові Красовицькому за те, що показав приклад справжнього літературознавчого аналізу й дозволив нам у такий спосіб виявити ксенофобську сутність англійського класика
Судіть самі:
 
у розділі V автор вживає вираз «собака-єврей»;
 
у розділі VII – принизливе «не більш як єврейка»;
 
у розділі VIII – «саксонка чи єврейка, собака чи свиня»;
 
у розділі XXXII – «єврей-собака», «як горбатого могила виправить, так єврей завжди залишиться євреєм»;
 
у розділі ХХХІІІ – «підлий єврей», «клятий єврей», «хоч він і єврей, але зараз говорить правду»;
 
у розділі ХХХV – «безбожник єврей», «лукавий єврей».
 
Сер Вальтер Скотт і в інших своїх романах припускався некоректних випадів, зокрема у «Квентіні Дорварді» проти циган, тому факт, що цього автора-ксенофоба включили до шкільної програми, викликає обурення всіх прогресивних літераторів.
 
Прохаємо пана Мирського, який пообіцяв розібратись у Європарламенті з тими членами Шевченківського комітету, які голосували за роман Шкляра, не зупинятися на половині дороги і примусити Європарламент розібратися також із М.Ю. Лєрмонтовим, Л.Н. Толс­тим та В. Скоттом, а також із міністром Табачником, який покриває ксенофобів у шкільній програмі, а насамперед – із видавництвом «Фоліо», що видає твори цих письменників. Зокрема, книжки Толстого та Лєрмонтова вже вийшли в його серії «Шкільна бібліотека української та світової літератури», а ксенофобський роман «Айвен­­ґо» готують до видання найближчим часом.
 
Пропонуємо також створити комісію для вичитки всіх історичних романів «методом Красовицького» та притягнення до відповідальності їх авторів і прихильників.
 
Разом переможемо ксенофобію!  
 
* Із блогу Оргкомітету Надзвичайних зборів «Україна – зона культурного лиха»