Facebook отримає штраф в 5 млрд доларів за витік даних в Cambridge Analytica
Федеральна комісія з торгівлі США (FTC) затвердила угоду з Facebook, яка передбачатиме штраф в 5 млрд доларів за результатами розслідування щодо скандального витоку даних 87 мільйонів користувачів британській політичній консалтинговій компанії Cambridge Analytica, повідомляють джерела Reuters. Розслідування мало на меті перевірити, чи порушував цей обмін даними угоду між Facebook і регулятором від 2011 року.
І хоча це буде найбільший цивільний штраф, який коли-небудь виплачувався комісії, інвестори вітали новину про угоду, підштовхнувши акції Facebook вгору на 1,8%. Водночас низка законодавців назвали розмір штрафу неадекватно заниженим і вимагають також персональної відповідальності для керівників Facebook.
Читайте також: Відродження криптовалют та наслідки протистояння США та Китаю
За даними Wall Street Journal, FTC включить в угоду додаткові обмеження для Facebook щодо використання даних користувачів. Також повідомляється, що голосування в регуляторі розкололося за партійною приналежністю. Так, три республіканці голосували за угоду, на противагу два демократи виступили проти.
Голова антимонопольної комісії конгресу, демократ Девід Кічіллін назвав штраф у розмірі 5 мільярдів доларів «різдвяним подарунком на п'ять місяців раніше». «Цей штраф є дрібницею у співвідношенні з щорічною виручкою Facebook. Це не змусить їх думати двічі про свою відповідальність за захист даних користувачів», – сказав він. Раніше цього року сенатори демократ Річард Блументаль і республіканець Джош Хоулі в своєму листі до FTC вимагали персональної відповідальності для топ-менеджерів найбільшої соцмережі світу, у тому числі для засновника Марка Цукерберга.
Виручка Facebook за перший квартал цього року склала 15,1 млрд доларів, а чистий дохід – 2,43 млрд. доларів. Показник був би вищим, але Facebook вже виділив 3 млрд доларів на штраф для FTC.
І хоча угода знімає найгостріший головний біль у відносинах з регуляторами для Facebook, компанія все ще знаходиться під тиском через широкий огляд конкуренції, який FTC та Міністерство юстиції здійснюють серед найбільших американських технологічних компаній. Компанія також опинилась під масивним вогнем критики через свої плани запровадити в наступному році власну криптовалюту Libra.
Deutsche Bank задля збереження прибутковості скорочує 18000 працівників
Deutsche Bank оголосив про радикальну реконструкцію, яка передбачає скорочення п’ятої частини своєї робочої сили або 18000 працівників. Найбільший банк Німеччини вперше з 1993 року призупинить виплату дивідендів цього і наступного року, а також оголосить про втрати за другий квартал у розмірі 2,8 млрд Євро. Перебудова коштуватиме банку 7,4 млрд євро до 2022 року і покликана зупинити падіння прибутковості банку. Банк в межах реконструкції планує відмовитися від своїх ключових глобальних активів.
Читайте також: Кінець «епохи бідності»?
"Сьогодні ми оголосили про найбільш фундаментальну трансформацію Deutsche Bank за останні десятиліття", – заявив головний виконавчий директор Крістіан Сьюінг, повідомляє Bloomberg. "Ми робимо те, що необхідно для розкриття нашого справжнього потенціалу", – додав він.
Масштаб оновлення підкреслює провал Сьюінга та його попередників у вирішенні фундаментальної проблеми: витрати були надто високими, а дохід надто низьким, зазначає Bloomberg. Аналітики Citigroup, у тому числі Ендрю Кумбс і Ніколач Герман, підкреслюють, що деякі з фінансових цілей, викладених у плані, виглядають надмірно оптимістичними, і мета досягнення дохідності матеріального капіталу (ROTE) у розмірі 8% до 2022 року виглядає
Китайська економіка сповільнюється найбільше за 27 років
Лідери США і Китаю Дональд Трамп і Сі Цзіньпін під час саміту G-20 в Японії домовились відновити торгівельні перемовини після семитижневої паузи. Трамп пообіцяв утриматися від нових 25-відсоткових тарифів на китайські товари обсягом 300 млрд доларів, а також пом’якшити раніше накладені санкції на китайський технологічний гігант Huawei. Китай зі свого боку, за словами Трампа, погодився купити «величезну кількість» американської продовольчої і сільськогосподарської продукції. "Ми дамо їм список речей, які ми хочемо, щоб вони придбали", – заявив він, повідомляє The New York Yimes.
Читайте також: Поділитися зі світом: що дає українцям шерінгова економіка
Тим не менш оптимізм інвесторів щодо відновлення перемовин стриманий. Труднощі у перемовинах, через які вони зірвалися минулого разу, досі не усунуті, а тому складно сподіватися на їх швидке і продуктивне завершення. При цьому вже підвищені тарифи продовжують діяти, стримуючи світову економіку. Додатковий песимізм з’явився через нові статистичні дані з Китаю, які демонструють, що китайська економіка, в тому числі під тиском американських тарифів, сповільнилася найбільше за 27 років до 6,2% у другому кварталі, повідомляє Reuters.
Дані про зростання в понеділок відзначили втрату темпу економіки у 6,4% зростання у першому кварталі, демонструючи, що попит у країні та за кордоном похитнувся в умовах зростаючого торгівельного тиску США.
Пекін багато в чому спирався на фіскальний стимул для підтримки зростання в цьому році, оголосивши про значні скорочення податків на суму близько 2 трильйонів юанів (291 мільярд доларів) і квоту на 2,15 трильйона юанів для випуску спеціальних облігацій місцевими органами влади, спрямованих на підвищення розбудови інфраструктури. Проте свіжа статистика свідчить, що уряду необхідно робити більше для підвищення споживання та інвестицій і відновлення довіри бізнесу, аналізує Reuters.