Видання Foreign Policy уклало список найменш суттєвих дипломатичних суперечок року. Там фігурує й Україна

Світ
28 Грудня 2021, 15:34

Як розповідав Патрік Кавана у своїй поемі "Епос", у місцеві конфлікти не завжди повинні бути залучені великі лідери чи героїчна жертва, щоб змусити підняти градус напруження в усіх, хто до цього причетний. Незважаючи на те, що в дипломатичній суперечці слід бути обережними, іноді вони бувають дуже незначними. Часом кордони держав піддаються загрозі в найнеочікуваніший спосіб, національна гордість випробовується кулінарними стравами, а брендинг алкоголю розсварює між собою держави 

Видання Foreign Policy зібрало п’ять найменш важливих дипломатичних конфліктів 2021 року.Ось п’ять найменш важливих дипломатичних конфліктів 2021 року.

Читайте також: "Найгірший вибір в історії". Time оголосив Людиною року-2021 Ілона Маска і це викликало різку критику

1. Франція та Росія посварилися через Шампанське

У липні французька промисловість шампанського засудила новий російський закон, який змушує іноземних імпортерів описувати свою продукцію як "ігристе вино". Закон було введено для того, щоб термін "Шампанське" стосувалося лише російських виробників.

Комітет шампанського (Comité Champagne – група, що представляє інтереси французьку індустрію шампанського) на знак протесту закликав своїх членів припинити поставки з Росії та заявила, що "виражає жаль з приводу того, що цей закон не гарантує російським споживачам чітку та прозору інформацію щодо походження та характеристики вина” (Закон вимагав, щоб французькі пляшки змінювали лише свої етикетки.)

Загроза бойкоту дала свої плоди: російська влада призупинила дію нового закону до 31 грудня.

Читайте також: Вакцини проти COVID-19, міграційні кризи та повернення Талібану. Десять найважливіших світових подій 2021 року

2. Ресторан, який розпалював напругу між Японією та Кореєю

У жовтні Північна Корея та Південна Корея розгнівалися через миску японського каррі з морепродуктів після того, як в мережі з’явилися повідомлення про спроби цієї страви заявити права на спірну групу острівців між Японією та Корейським півостровом. 

За даними The  Guardian, страва, яку подають в ресторані на японському острові Окіносіма, включає в себе дві рисові грудки, у формі спірних островів, відомих в Японії як Такесіма (які корейці називають Токдо), з мініатюрним японським прапором, розміщеним на вершині.

Північнокорейський новинний сайт заявив, що страва, безсумнівно, була ознакою того, що Японія планує "захопити" острови, тоді як південнокорейська газета повідомила, що цей крок був "типовим дешевим трюком" японців.

3. Британія та Україна посварилися через чорнобильський спирт

У травні виробники крафтового лікеру з  радіоактивних яблук, вирощених у Чорнобильській зоні відчуження, почали боротьбу з українським урядом після того, як влада вилучила всі 1500 пляшок продукту, перш ніж його можна було експортувати.

Напій під назвою "Атомік" не погодився з агентами Служби безпеки України, яка заявили, що компанія використовувала підроблені акцизні марки, що засновник компанії, академік Джим Сміт із Великобританії, оскаржив і врешті виявився неправдивим у суді.

4. Чвари Хорватії та Італії через просекко

Італійські та хорватські винороби сперечаються щодо майбутнього рішення Європейського Союзу про те, чи надавати захищене позначення походження хорватському десертному вину. Розбіжності пов’язані з брендингом, оскільки хорватський винний просек вважається занадто близьким до італійського просекко.

Лука Зая, губернатор регіону Венето, що виробляє просекко, в Італії, назвав рішення ЄС вважати хорватський запит "ганебним" і сказав, що це ризикує знищити "історію та ідентичність території".

5. Бельгійський фермер, який порушив Кортрейкський договір

Бельгія ненавмисно збільшила свою територію за рахунок території Франції після того, як місцевий фермер переніс багатовікову кам’яну позначку, що окреслює франко-бельгійський кордон.

Фермер пересунув межовий камінь приблизно на 6,5 футів, щоб полегшити проїзд своєму трактору, порушивши тим самим Кортрейкський договір, підписаний у 1820 році.

Після добродушних переговорів зі своїм французьким колегою в сусідньому місті Бузіньї-сюр-Рок мер Еркелінна Девід Лаво вгамував "дипломатичний шторм", попросивши фермера повернути камінь там, де він його знайшов. 

"Він розширив Бельгію. Він скоротив Францію. Це не була гарна ідея. Але я був щасливий, що моє місто стало більше", —  пожартував Лаво .