Вибух на японській АЕС не пошкодив реактор

12 Березня 2011, 14:48

Едано зазначив, що рівень радіації після вибуху на АЕС "Фукусіма-1" не перевищено. Він також сказав, що вибух стався не в реакторі: вибухнула зовнішня оболонка блоку з цементу і залізобетону.

За словами Едано, інформацію про те, що реактор не був пошкоджений, підтвердили у Токійській енергетичній компанії (Tokyo Electric Power Co. – ТЕРСО).

У Twitter користувач Dzimitori пише, що по телебаченню постійно повторюють: "Збираємо інформацію. Було явище, схоже на вибух. Причин для хвилювань немає".

Телекомпанія NHK показала знімок атомної електростанції "Фукусіма-1", на якому видно, що частина стіни одного з блоків зруйнована.

Раніше ЗМІ повідомили про те, що в районі АЕС був чутний вибух, слідом за чим над станцією почав підніматися білий дим. За деякими даними, рівень радіації поблизу Фукусіма виріс в 20 разів; четверо робітників були поранені під час вибуху.

Влада проводить евакуацію населення із 20-метрової зони навколо АЕС "Фукусіма-1".

Усі японські атомні електростанції сейсмостійкі. Потужний землетрус викликав відключення електропостачання АЕС у Фукусімі, після чого реактори автоматично відключилися, передає ВВС.

Однак, судячи з усього, вразливим місцем виявилася резервна система, яка повинна була забезпечувати енергією самі АЕС, зокрема систему охолодження реакторів.

У Японії 55 атомних реакторів, вони виробляють третину необхідної країні електроенергії.