Вибух газопроводу в Австрії порушив поставки російського палива до Європи

12 Грудня 2017, 13:50

Вибух на газовій станції компанії OMV AG в Австрії, який стався 12 грудня, призвів до порушення поставок природного газу з РФ до Європи. Про це пише Bloomberg.

Зазначається, що газопровід в Баумгартені є ключовою ланкою поставок російського газу від Газпрому до Європи. Зокрема, він забезпечує транспортування десятої частини всіх поставок природного газу в Європу.

За даними OMV, через вибух були порушені постачання газу на південному напрямку: до Хорватії, Італії та Словенії. Поставки газу в західні регіони Європи не порушені.

Голова правління НАК "Нафтогаз Україна" Андрій Коболєв повідомив, що вибух не вплине на забезпечення газом українських споживачів

"Вибух на газоперекачувальній станції Баумгартен не вплине на забезпечення газом українських споживачів", – заявив він.

За його словами, навіть за умови тимчасового припинення постачання газу з європейського напряму, Україна має можливість збільшити відбір газу з ПСГ для вітчизняних споживачів. 

Нагадаємо, у Австрії в вівторок вранці, 12 грудня, стався вибух на газопроводі. За інформацією оперативних служб, відомо про 60 постраждалих. Згодом з'явилася інформація про одного загиблого та 18 поранених.