Затвердження кліматичної політики є важливим для формування нового уряду Німеччини, однак дві партії (“Зелені” та ВДП), які мали б об’єднатись у коаліцію після виборів мають абсолютно різну філософію щодо цілей країни у питаннях клімату. Про це пише видання Politico у статті "Клімат є впливовим питанням у створенні німецької коаліції".
Недільні вибори показали, що Соціал-демократична партія (СДПН) мала перемогу – 25,7% проти 24,1% у Християнських демократів (ХДС/ХСС). “Зелені” посіли третє місце отримавши 14,8%, тоді як Вільні демократи (ВДП), за попередніми офіційними даними, стали четвертими з 11,5%.
Зараз Зелені та ВДП відпрацьовують спільний підхід для більш ефективної торгівлі з двома більшими угрупованнями. Однак це буде непросто, відмітив автор, адже “Зелені” мають більше спільного з СДПН, тоді як ВДП та ХДС/ХСС, у свою чергу, перетинаються з багатьох інших питань.
"Наступний уряд має бути урядом з питань клімату", – сказала співголова "Зелених" Анналена Баербок. Вона додала, що її партія хоче "масових інвестицій" в інфраструктуру, спрямовану на екологізацію та модернізацію країни, і виступає за більше втручання уряду в економіку країни.
“Зелені” також хочуть створити кліматичне міністерство з правом вето на будь-яке інше рішення міністерства, щоб переконатися, що вся урядова політика відповідає Паризькій кліматичній угоді. ВДП дала позитивний сигнал щодо міністерства клімату, але без права вето.
Фінансова робота буде "вирішальною для таких питань, як програми державних витрат, питання боргу та бюджету ЄС та ціноутворення на викиди вуглецю", – сказав Георг Захманн, старший науковий співробітник аналітичного центру Brugel. "Це буде дуже важливо для відходу від кліматичних цілей до фактичної кліматичної політики “.
Клімат вплинув на вибори через катастрофічну повінь в Німеччині у липні, але це не стало чітким фактором впливу на результат виборів. Майже половина виборців, опитаних заздалегідь, сказали, що для них це найважливіше питання, але менше чверті фактично будували своє рішення на ньому.
Битва за майбутнє автомобільного сектора показує відстань між ВДП та “Зеленими” у найбільшій промисловості Німеччини, і є вирішальним чинником для досягнення майбутніх кліматичних цілей країни, пише Politico. Європейська Комісія запропонувала 2035 рік як кінцеву дату продажу забруднюючих транспортних засобів. Натомість “Зелені” наполягають на 2030 році. ВДП виступає проти будь-якої заборони транспортних засобів.
"Зелені" критично ставляться до газопроводу "Північний потік -2", щодо якого ВДП також налаштована скептично. Християнські демократи та ВДП підтримують ціноутворення на викиди вуглецю та покладаються на ринкові механізми, щоб спонукати компанії знизити вуглецевий слід своєї продукції.
Читайте також: Reuters: Кандидат від Ангелі Меркель не зміг посилити позиції ХДС під час дебатів