Вибори в Європарламент. НАТО допомагає ЄС боротися з кібератаками

26 Травня 2019, 14:25

НАТО допомагає Європейському союзу (ЄС) боротися з кібератаками під час виборів до Європейського парламенту. Про це виданню Welt am Sonntag заявив очільник альянсу Йенс Столтенберг.

 

За словами Столтенберга, напередодні виборів до Європарламенту експерти НАТО обговорили з представниками ЄС відповідні заходи захисту від кіберзагроз під час голосування.

 

"Експертна група НАТО декілька тижнів тому зустрілась із спеціалістами ЄС, щоб обговорити конкретні заходи з протидії кіберзагрозам та дезінформації напередодні виборів до Європарламенту", – розповів він.

 

Столтенберг зазначив, що НАТО та ЄС в режимі реального часу здійснюють обмін інформацією про шкідливі програми та кібератаки. Він додав, що альянсу вдалося не допустити поширення присутності в інтернеті терористичної організації "Ісламська держава".

 

Крім того, глава НАТО заявив, що Російська Федерація "цілеспрямовано втручається в життя демократичних країн, поширюючи неправдиву інформацію та здійснюючи кібератаки".

 

"Це, перш за все, відбувається під час виборів", – підкреслив Столтенберг.

 

Нагадаємо, у країнах Європейського союзу розпочалися вибори в Європейський парламент. У четвер, 23 травня, вибори розпочалися у Британії та Нідерландах. В п'ятницю голосування пройшло для мешканців Ірландії та Чехії, а 25 травня – в Латвії, Мальті та в Словаччині. В інших країнах Євросоюзу вибори пройдуть в неділю.

 

Як повідомлялося, міністри фінансів Європейського Союзу 17 травня погодили новий режим санкцій для осіб, визнаних винними в кібератаках.