Вибори у Новоайдарському районі Луганщини визнали недійсними

28 Жовтня 2015, 14:53

Новоайдарська районна ТВК визнала недійсними вибори до місцевої райради, оскільки вдалося обрати тільки 20 з 34 депутатів. Про це повідомили у громадянській мережі ОПОРА з посиланням на голову ТВК Ірину Шопіну.

«Згідно Закону України «Про місцеві вибори» статті 86 частини 8, якщо за результатами виборів до місцевої ради обрано менше двох третин її складу, територіальна виборча комісія приймає рішення про визнання виборів у відповідному багатомандатному виборчому окрузі такими, що не відбулися. В нашу районну раду було обрано за результатами лише 20 депутатів з 34, що є меншим від двох третин від кількісного складу, а значить ми прийняли рішення визнати дані вибори недійсними», – зазначила Шопіна.

За результатами голосування до Новоайдарської районної ради перемогли такі політичні сили: 1) Наш Край – 40%; 2) Блок Петра Порошенка «Солідарність» – 33%; 3) ВО «Батьківщина» – 26%.

Один з кандидатів від «Батьківщини» на виборах Герман Звєрєв у коментарі ОПОРА заявив, що не має претензій до такого рішення ТВК.

Окрім того, в ОПОРА заявили про ризик визнання недійсними виборів у Старобільському районі області, оскільки низка кандидатів від партій УКРОП та «Наш край» обралися одночасно до районної та міськради, що заборонено законом.

Як повідомлялося, за прогнозами очільника Луганщини Георгія Туки, вибори можуть визнати недійсними у Сєвєродонецьку і Рубіжному.