Вибори у Британії. Екзит-поли заявили про перемогу Джонсона

13 Грудня 2019, 10:23

Результати британських екзит-полів показали, що консерватори під керівництвом прем'єр-міністра Боріса Джонсона на дострокових виборах отримують 364 місця у парламенті. Для того, щоб сформувати парламентську більшість, достатньо 326 місць. Про це повідомляє DW

 

 

Як зазначається, результати свідчать про "історичну поразку Лейбористської партії під керівництвом Джеремі Корбіна. 

 

Джонсон у розмові з журналістами заявив, що результати виборів повинні стати сигналом для британців, які хочуть провести повторний референдум щодо виходу країни з ЄС, що час "дати всім спокій". 

 

Як повідомлялося, 12 грудня у Великій Британії стартували дострокові парламентські вибори.

 

Нагадаємо, 17 жовтня на брюссельському саміті лідери 27 країн Євросоюзу офіційно погодили нову угоду про Brexit з Великою Британією. Вона потребувала схвалення у європейському та британському парламентах. Єврорада очікувала початку роботи угоди з 1 листопада.

 

19 жовтня Палата громад Великої Британії проголосувала за поправку, яка передбачає, що Brexit буде відтермінований навіть у тому випадку, якщо пізніше законодавці затвердять проект угоди про вихід з ЄС 31 жовтня. Поправка зобов'язує Джонсона написати лист в Брюссель з проханням продовжити термін дії Brexit до 31 січня наступного року. Тоді Джонсон надіслав лист з проханням відстрочити Brexit, але без свого підпису. Він також відправив другий, вже підписаний лист, в якому пояснив, чому відтермінування є помилкою. 

 

22 жовтня Джонсон заявив, що якщо парламент не проголосує за графік розгляду законопроекту про Brexit, він відкличе законопроект і розпочне підготовку до загальних виборів. 25 жовтня прем'єр оголосив, що планує провести вибори 12 грудня – перші грудневі вибори з 1923 року.

 

28 жовтня лідери країн ЄС погодилися відтермінувати Brexit до 31 січня. Джонсон формально погодився на запропоноване ЄС відтермінування дати виходу країни з блоку до 31 січня 2020 року (Джонсон неодноразово заявляв, що Британія покине ЄС 31 жовтня – з угодою з ЄС, або без неї – Ред.).

 

29 жовтня британський парламент підтримав пропозицію Джонсона провести дострокові вибори 12 грудня. За прогнозами, на цих виборах Консервативна партія Великої Британії може отримати найкращий результат із 1987 року, коли на виборах перемогла колишня прем'єр-міністр Маргарет Тетчер. Якщо Джонсон отримає на виборах такий результат, він зможе ухвалити законодавство щодо Brexit та вивести країну з ЄС.