Вибори-2019. ОБСЄ передала ЦВК обладнання для захисту від кібератак

28 Листопада 2018, 14:24
Центральна виборча комісія отримала від координатора проектів ОБСЄ в Україні комплекс обладнання і програмного забезпечення для посилення захисту Держреєстру виборців від кіберзагроз. Про це повідомили у відділі взаємодії із ЗМІ секретаріату ЦВК.

 

"Зокрема, Комісії передано системи для комплексного технічного захисту мережі ДРВ. Вони дозволять виявляти загрози, запобігати вторгненням і реагувати на можливі кібератаки. Найближчим часом працівники Служби розпорядника ДРВ пройдуть відповідне навчання з управління зазначеними системами", – йдеться у повідомленні.

 

Так, передача обладнання стала важливим кроком в низці заходів, що проводяться Комісією для посилення кібербезпеки адміністрування виборів в Україні в рамках підготовки до загальнонаціональних виборів 2019 року.

 

Водночас старший працівник проектів координатора проектів ОБСЄ в Україні Джеффрі Ерліх відзначив, що "в сучасному світі, який відзначається стрімким технологічним розвитком, надзвичайно важливо постійно вдосконалювати методи захисту від кіберзагроз".

 

"Тож ми сподіваємось, що з нашою допомогою особисті дані українців та їхнє право голосу на виборах будуть ще краще захищені", – зауважив Ерліх.

 

Зазначається, що керівник Служби розпорядника Держреєстру виборців Олександр Стельмах заявив, що такі заходи забезпечать впровадження додаткових елементів системи, які стосуються безпосередньо захисту інформації.

 

"Сучасні підходи в інформаційній безпеці вимагають не тільки оперативного виявлення загроз, але й реагування на них. Саме тому для швидкого відбиття загроз система управління безпекою і системи реагування застосовуються спільно", – підкреслив він.

 

За словами Стельмаха, у рамках такого комплексного рішення система може реагувати на загрози та аномалії на різних рівнях – робочого місця, мережі, серверів, а також на різні спектри загроз – вірусну, спам, атаку із зовнішніх мереж, вторгнення тощо.

 

Наголошується, що постачання зазначеного обладнання здійснено в рамках проекту "Посилення кібербезпеки і прозорості виборчих процесів в Україні", що реалізується координатором проектів ОБСЄ за фінансової підтримки уряду Норвегії та місії США в ОБСЄ.

 

Як повідомила глава ЦВК Тетяна Сліпачук, ця своєчасна чергова технічна допомога є яскравим прикладом сталого та дієвого співробітництва між Комісією та координатором проектів ОБСЄ у сфері виборів, і зокрема забезпечення їх кібербезпеки.

 

Раніше глава Верховної Ради Андрій Парубій підписав проект постанови про проведення президентських виборів 31 березня 2019 року. 

 

Як повідомлялося, 26 листопада Верховна Рада України ухвалила постанову про призначення виборів президента на 31 березня 2019 року.