Виборча комісія Нідерландів затвердила референдум щодо асоціації України з ЄС

14 Жовтня 2015, 18:06

У Нідерландах підтвердили достатню кількість підписів за проведення консультативного референдуму щодо ратифікації цією країною Угоди про асоціацію між Україною і Європейським союзом. Про це повідомили у виборчій комісії Нідерландів.

Згідно з повідомленням, вона визнала чинними майже 428 тисяч підписів; нещодавно ухвалений закон Нідерландів про консультативні референдуми з приводу ухвалених законодавчих актів, що набув чинності в липні, вимагає принаймні 300 тисяч, щоб такий референдум був призначений.

Як очікують, він може відбутися навесні наступного, 2016 року. Його дата наразі не визначена, але він має відбутися не пізніше як протягом шести місяців.

Активісти-організатори референдуму, з одного боку, зіграли на євроскептичних настроях частини нідерландців, а з іншого, не приховували, що тема євроасоціації України просто першою трапилася їм після запровадження закону про референдум.

Згідно з цим законом, результати такого референдуму щодо вже ухваленого законодавчого акту матимуть лише консультативний характер. У разі, якщо референдум буде визнаний таким, що відбувся, а більшість учасників проголосує проти ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, парламент Нідерландів муситиме знову розглянути це питання, але ніяк не буде зобов’язаний відхиляти ратифікацію.

На цей час нідерландський парламент уже ратифікував цю угоду, закон про ратифікацію затвердив монарх як голова держави, але ще не була виконана остання формальність – офіційна передача ратифікаційних документів на зберігання до Брюсселя. Тепер цей останній крок відкладається до проведення референдуму.

Нагадаємо, угоду про асоціацію України з ЄС повністю ратифікували 24 з 28 країн-членів ЄС. Ще дві країни – Бельгія і Чехія – цей процес не завершили. А Греція і Кіпр взагалі не починали процесу ратифікації.