Вибір ноутбука за кількістю пам’яті: скільки Гігабайт потрібно

13 Лютого 2025, 12:02

В ноутбуках використовується пам’ять двох типів. Оперативна з довільним доступом — енергозалежна і призначена для короткотривалого оброблення та зберігання змінних даних. Постійна — слугує статичним сховищем системної та користувацької інформації. Кількість тієї чи іншої впливає на багатозадачність, стабільність, продуктивність та адаптивність.

Який накопичувач обрати

Сховище відповідає класу портативного комп’ютера:

  1. У бюджетників, особливо з «хмарною» операційкою, до 256 гігабайтів. Також зустрічаються моделі на 128 гігабайтів.
  2. Середнячки для роботи та навчання мають в запасі до 512 гігабайтів. Вміщують чимало файлів. Працюють стабільно, а якщо починають пригальмовувати, можна підчистити сховище, і початкова продуктивність повертається.
  3. Вартісні моделі для гравців, а також рішення для програмістів, креативників, архітекторів укомплектовані по максимуму. Ноутбук на 1 Тб — золотий стандарт для цієї категорії.
  4. Робочим станціям дістаються накопичувачі на 2 Терабайти. Можна забути про хмарні сховища та регулярні «ревізії» на дисках.

Ключові переваги SSD накопичувачів у довговічності та стійкості до пошкоджень. Досягається безшумність завдяки відсутності рухливих деталей. Є оптимізоване енергоспоживання, швидкість зчитування та запису даних. Лептопи тільки з HDD поодинокі. Звичайні жорсткий диск комбінують з «твердотільником» для досягнення найкращих експлуатаційних характеристик.

Скільки оперативки треба

Оптимальна місткість визначається призначенням ноутбука. Геймерська станція в ресурсомістких іграх «з’їдає» шалені об’єми, у той час, як скромна базова конфігурація задовольняється мінімумом.

  • З огляду на постійне вдосконалення популярного програмного забезпечення та зростання вимог операційних систем, найменший комфортний об’єм для стандартних завдань становить 8 гігабайтів.
  • Сучасні ігри з якісним графічним оформленням і гнучкими налаштуваннями інтерфейсу потребують хоча б 16 гігабайтів.
  • Ресурсомістким професійним програмам для 3D моделювання, створення векторної графіки, редагування відеоконтенту з високою роздільною здатністю вдосталь 32 Гігабайт.

Важливу роль відіграє конструкція ОЗП. Якщо він розпаяний на материнській платі, модернізація неможлива. Краще віддавати перевагу моделям з окремими слотами, бажано двома — для двоканального режиму роботи.

В технічних характеристиках вказується максимальний підтримуваний об’єм оперативки. Він залежить від використовуваного центрального процесора. Що потужніший чип, то більше оперативної пам’яті можна поставити.

Під час вибору ноутбука за місткістю сховища не варто оминати увагою інші важливі нюанси. Автономність, тип корпусу, потужність звукової системи, набір роз’ємів, діагональ та частота дисплея — це ключові фактори, від яких залежить комфорт експлуатації.

Позначки: