Втручання Росії у вибори США. Екс-радник Трампа відмовився свідчити перед законодавцями

17 Січня 2018, 09:20

Колишній головний радник президента Сполучених Штатів Америки (США) Дональда Трампа Стів Беннон відмовився виконати вимогу про виклик і давати свідчення членам комітету Конгресу щодо ймовірного втручання Росії в президентські вибори 2016 року. 

 

Це сталося після того, як Беннон спершу відмовився відповідати на запитання під час багатогодинної приватної зустрічі з членами комітету з розвідки Палати представників Конгресу США 16 січня. Законодавці заявили, що з огляду на цю відмову голова комітету Девін Нуньєс підписав офіційний виклик.

 

Беннон і після цього відмовився відповідати: його адвокат зв’язався з Білим домом, і йому рекомендували не відповідати на запитання про події, що сталися в перехідний період – після того, як Трамп був обраний у листопаді 2016 року і до того, як він обійняв посаду в січні 2017 року.

 

«Це було фактично закликом Білого дому», – наголосив провідний демократ у комітеті з розвідки Адам Шифф.

 

Речниця Беннона не відповіла на запити про коментар.

 

Раніше видання The New York Times повідомило, що Стів Беннон отримав виклик свідчити перед судом присяжних. Посилаючись на людину з безпосереднім знанням цієї справи, американська газета 16 січня заявила, що Беннону минулого тижня адресував повістку спецпрокурор Роберт Мюлєр, який веде розслідування ймовірного російського втручання на президентських виборах 2016 року та можливої змови із помічниками Трампа.