Втручання Кремля у роботу ЗМІ наблизилось до рівня СРСР – HRW

18 Липня 2017, 17:17

У вівторок, 18 липня, міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch опублікувала доповідь, присвячену обмеженню свободи слова в Росії, у якій наголосила, що втручання Кремля у роботу ЗМІ наблизилось до рівня СРСР. Про це повідомляє сайт організації. 

Правозахисники Human Rights Watch пишуть, що Російська держава втручається в роботу ЗМІ "на рівні, небаченому з розпаду Радянського Союзу", а більшість популярних російських ЗМІ перетворилися у пропагандистські ресурси.

У доповіді зазначається, що після протестів у 2011-2012 роках у Росії розпочався наступ на свободу слова, і було прийнято безліч законів, що обмежують права громадян. Наголошується, що російська влада застосовує закони про екстремізм для покарання опозиціонерів, а також намагається взяти під контроль листування в інтернеті.

Також організація відзначила найбільш кричущі випадки: засудження блогера Руслана Соколовського за статтею про образу почуттів віруючих, заборона в Росії "Свідків Єгови" і прийняття закону про гей-пропаганду, який, на думку правозахисників, тільки шкодить ЛГБТ-дітям.

Наприкінці звіту Human Rights Watch запропонували Росії негайно припинити обмеження свободи слова, скасувати "пакет Ярової", виправити закон про екстремізм, трактування якого дозволяє саджати людей за висловлювання своїх поглядів, скасувати статті КК про гей-пропаганду, скасувати закони про "іноземних агентів" і "небажані організації" та чимало іншого.