Втрата супутника при вибуху Falcon 9 може обійтись SpaceX у 50 млн доларів

5 Вересня 2016, 08:13

Ізраїльська компанія Space Communication може зажадати від американської компанії SpaceX виплати 50 млн доларів через втрату її супутника зв'язку Amos-6 при аварії ракети-носія Falcon 9. Про це повідомляє Reuters.

Як наголошується, Space Communication також може стягнути 205 млн доларів з ізраїльської корпорації Aerospace Industries, яка спроектувала і побудувала Amos-6.

Повідомляється, що незабаром після вибуху в SpaceX повідомили, що в результаті інциденту ніхто не постраждав. Через кілька годин після аварії глава SpaceX Ілон Маск пояснив, що вибух прогримів в той час, коли ракету заправляли пальним. Проблема мала місце близько ємності з киснем у верхній ступені.

Крім того, Amos-6, зокрема, мали намір використовувати американська компанія Facebook і французький оператор зв'язку Eutelsat.

Нагадаємо, 1 вересня на пусковому майданчику SpaceX на мисі Канаверал у Флориді вибухнула ракета-носій Falcon 9.

Як повідомлялося, невдовзі після інциденту засновник Facebook Марк Цукерберґ висловив розчарування у зв’язку з вибухом ракети SpaceX Falkon9, що призвело до втрати супутника Facebook, котрий ракета мала вивести на орбіту.