ВСУ відмовився визнати опитування Зеленського незаконною агітацією

28 Жовтня 2020, 12:48

Верховний суд України відмовився визнати всеукраїнське опитування президента Володимира Зеленського незаконною агітацією. Про це йдеться у постанові Великої палати Верховного суду від 25 жовтня.

 

 

Це рішення було опублікуване 28 жовтня і не може бути оскаржене.

 

Зауважимо, позивачка, ексдепутатка Наталія Новак просила Верховний суд визнати незаконною агітацією відеозвернення Зеленського, в якому він анонсував проведення загальнонаціонального опитування. Позивачка також просила заборонити проведення цього опитування.

 

Велика палата ВС вирішила, що дане опитування не є передвиборною агітацією.

 

"За матеріалами цієї справи, на підставі аналізу наданих сторонами доказів та пояснень сторін можна зробити висновок, що справжньою метою проведення опитування є з'ясування президентом України важливих, як на його думку, соціально-економічних питань", – йдеться в постанові суду.

 

Крім того, судді відзначили, що використання Зеленським формулювання "Україна – це ти" не містить жодних закликів до голосування за ту чи іншу політичну силу.

 

На думку Верховного суду, цей вислів використовувалося в Україні та іншими політичними силами, а також широко застосовується в масовій культурі.

 

Таким чином, суд не знайшов обставин, які беззаперечно свідчили б на користь того, що опитування було прихованою формою агітації за пропрезидентську партію "Слуга народу". Верховний суд відмовив позивачеві в повному обсязі.

 

Нагадаємо, 25 жовтня у день місцевих виборів в Україні паралельно проходило опитування, ініційоване президентом Володимиром Зеленським.