ВСУ відхилив позов щодо призначення Богдана

23 Вересня 2019, 16:56

Верховний Суд відхилив апеляційну скаргу щодо визнання протиправним і скасування указу президента від 21 травня 2019 року про призначення Андрія Богдана головою Адміністрації президента.  Про це йдеться у справі, оприлюдненій у п’ятницю, 20 вересня, у Єдиному реєстрі судових рішень.

 

«Оскільки суд першої інстанції, постановляючи оскаржувану ухвалу, не допустив порушень норм процесуального права, а наведені скаржницею доводи не спростовують викладених у судовому рішенні висновків, апеляційну скаргу слід залишити без задоволення», – йдеться в постанові.

 

На думку позивача, призначення Богдана суперечило ЗУ «Про очищення влади», оскільки на Богдана розповсюджується заборона обіймати посаду голови АП.

 

Відмовляючи у відкритті провадження у справі, суд першої інстанції виходив із того, що Указ є актом індивідуальної дії.

 

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський призначив очільником адміністрації юриста Андрія Богдана.

 

Богдан був радником Зеленського з юридичних питань під час президентських перегонів. Крім того, він відомий як юрист олігарха Ігоря Коломойського. Також був радником Миколи Азарова, який тоді очолював уряд України.

 

Зауважимо, Богдан працював на високих посадах за часів Віктора Януковича, тому підпадає під заборону займати державні посади за законом про люстрацію і не має права бути головою АП.