ВСУ скасував ухвалені на користь Насірова рішення у «справі Онищенка»

27 Вересня 2019, 13:28

Касаційний адміністративний суд Верховного суду скасував усі рішення судів попередніх інстанцій, ухвалені на користь екс-очільника Державної фіскальної служби Романа Насірова. Про це у четвер, 26 вересня, повідомив Центр протидії корупції.

 

Насірова обвинувачують у тому, що він ухвалив низку рішень, якими дозволив не платити податки компаніям нардепа-втікача Олександра Онищенка, які видобували газ.  Унаслідок цих рішень держава втратила понад 2 млрд грн. У попередніх судових рішеннях було зазначено, що Насіров виконував лише «церемоніальну функцію».

 

Зазначено, що засідання Верховного суду тривало понад 8 годин. Рішення остаточне та не підлягає оскарженню.

 

«Тепер на Насірова чекає повноцінний судовий розгляд кримінальної справи проти нього в Антикорупційному суді», – прокоментував юрист ЦПК Андрій Савін.

 

Нагадаємо, 2 березня 2017 року детективи НАБУ Романа Насірова й оголосили йому підозру у вчиненні злочину за ч. 2 ст. 364 КК України (зловживання службовим становищем), що спричинило шкоду державі на суму близько 2 млрд грн.

 

7 березня суд заарештував Насірова із заставою 100 млн грн.

 

16 березня його дружина внесла заставу, і він вийшов із СІЗО.

 

Своєю чергою, Спеціалізована антикорупційна прокуратура доручила Національному антикорупційному бюро перевірити законність походження 100 млн гривень застави.

  

31 січня 2018 року Кабінет міністрів звільнив відстороненого від своїх обов'язків глави ДФС Романа Насірова.

 

Однак, 11 грудня 2018 року Окружний адміністративний суд Києва поновив  Насірова на посаді.

 

9 січня 2019 року Кабмін та ДФС оскаржили це рішення.

 

4 березня 2019 року Шевченківський райсуд Києва за власної ініціативи зменшив Насірову розмір застави зі 100 мільйонів гривень до 36 мільйонів.

 

3 квітня в Шевченківському райсуді почалися засідання по суті у кримінальному провадженні про обвинувачення Насірова.