Встановлення миру на Донбасі силовим шляхом без компромісів підтримали 18% населення – опитування

15 Січня 2018, 16:04

Загальнонаціональне дослідження Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва й соціологічної служби Центру Разумкова показало, що встановлення миру на Донбасі силовим шляхом підтримують 18% населення, водночас миру "за будь-яку ціну" також  хочуть 18%. Більшість населення – 49% – вважає, що "заради миру варто погоджуватися на компроміси, проте не на всі".

 

Зазначається, що опитування проведено з 15 по 19 грудня 2017 року в усіх регіонах України за винятком анексованого Криму та непідконтрольних територій Донецької та Луганської областей. Всього опитано 2004 респондентів віком від 18 років.

 

"Готовність до компромісів знижується зі зростанням віддаленості від військових дій. Так, готовність йти на будь-які компроміси задля миру висловили 30,5% жителів півдня, 23% – сходу, 25,5% – Донбасу, тоді як на заході України таких лише 8%", – йдеться в оприлюднених результатах на сайті фонду.

 

Наголошується, що найбільш неприйнятними виявилися  пропозиції  проведення місцевих виборів на умовах, що їх вимагають бойовики на Донбасі (63% вважають такий компроміс неприйнятним і тільки 12% – прийнятним) та  повна амністія  всіх учасників бойових дій проти українських військ (58%  вважають це неприйнятним і 16% згодні на такий компроміс).

 

Крім цього, присутнє  негативне ставлення до  надання Президенту всієї повноти повноважень щодо управління Збройними силами, Нацгвардією та іншими військовими формуваннями (підтримують 19,5%, не підтримують – 39% і 41%  визначеного ставлення не мають).

 

Нагадаємо, 10 січня опитування Левада-центру показало, що третина росіян вважає, що головним ворогом Російської Федерації на сьогодні є Україна. Також головними ворогами Росії респонденти назвали США (68%) і Євросоюз (14%). Далі йдуть колишні республіки СРСР (10%), Польща (8%), Німеччина, НАТО і Англія (по 6%), прихильники "Ісламської держави" (5%), держави Близького Сходу (4%).