Вся гімнастична рать

ut.net.ua
30 Травня 2008, 00:00

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
На фото: Юрій Нікітін
 
 
 
Міжнародна федерація гімнастики опікується розвитком спортивної та художньої гімнастики, а також стрибками на батуті. Найбільш ємною щодо шансів на медалі є спортивна гімнастика. Згадати лише 9-разову олімпійську чемпіонку Ларису Латиніну, 7-разового звитяжця Ігор Бориса Шахліна чи 5-разову переможницю Поліну Астахову. Навіть у дебютних для збірної СРСР Іграх у Гельсінкі-1952 з п’яти нагород, завойованих радянськими гімнастами, чотири здобули українці.
 
Напрочуд вдало розпочали наші спортсмени відлік своїм тріумфам і в часи незалежності. Лілія Подкопаєва в Атланті-1996 стала абсолютною олімпійською чемпіонкою, також виграла «золото» у вільних вправах. Харків’янину Рустаму Шаріпову не було рівних у вправах на брусах. Плюс чоловіки взяли «бронзу» в командній першості. У Сіднеї-2000 скарбничка збірної поповнилася «сріблом» хлопців у командних змаганнях і «бронзою» в абсолютній першості Олександра Береша. Афіни-2004 ознаменувалися золотою медаллю Валерія Гончарова.
 
Цього року на дві путівки серед чоловіків претендують 30-річний Валерій Гончаров, Олександр Воробйов і Андрій Ісаєв. Рішення буде ухвалено тренерським штабом, схоже, вже в Китаї. Вибір непростий, оскільки особливих результатів упродовж олімпійського циклу ці спортсмени не досягли. В дівчат ситуація краща – лідери команди Ірина Краснянська й Аліна Козіч на найбільших міжнародних стартах виступали стабільніше. У художній гімнастиці наша головна надія – чинна чемпіонка світу в абсолютній першості Ганна Безсонова. В Афінах-2004 вона фінішувала третьою. Та сьогодні їй, безумовно, до снаги вирішувати й серйозніші завдання. Сподіваємося, що пресинг, який нині відчуває тренер Ганни Ірина Дерюгіна з боку дисциплінарної комісії Міжнародної федерації гімнастики (Дерюгіну дискваліфікували на вісім років, їй заборонено з’являтися на тренерській лаві біля Безсонової в Пекіні), не позначиться на підготовці спортсменки до головного старту чотириріччя.
 
Стрибки на батуті введені до олімпійської програми вісім років тому. І одразу срібну медаль в Австралії завоювала Оксана Цигульова. Непереможеним поїхав з Афін-2004 Юрій Нікітін. Наразі стрибун, якому 15 липня виповниться 30 років, відстоюватиме своє чемпіонське звання. Також честь нашої країни на Іграх захищатиме Олена Мовчан. У Китай спортсмени прибудуть за два тижні до старту, щоб встигнути акліматизуватися.
 
Батут цікавий ще й тому, що його використовують пілоти і космонавти під час підготовки до польотів. Американці так тренують своїх авіаторів ще з середини минулого сторіччя. Так космонавти виробляють навички керування власним тілом в умовах низької гравітації. В Пекіні з гравітацією все гаразд, а от психологічний тиск на атлетів буде чи не більший, ніж у космонавтів.