Всесвітнє антидопінгове агентство виправдало сімох українських спортсменів

18 Листопада 2016, 19:59

Сімох українських спортсменів, яких дискваліфікували від участі у змаганнях за вживання забороненого препарату мельдонію, реабілітувала Міжнародна федерація легкоатлетичних асоціацій на підставі висновку Всесвітньої антидопінгової агенції (WADA). Відповідний лист з IAAF отримала Федерація легкої атлетики України.

Зокрема, серед реабілітованих українських легкоатлетів: Марія Рємєнь, Наталія Лупу, Анжеліка Шевченко, Наталія Пигида, Станіслава Маслова, Андрій Аліксійчук та Назар Коваленко.

Повідомляється, що мельдоній віднесли до заборонених з 2016 року. Експерти ж WADA з’ясували, що дана речовина потрапила в організм вказаних атлетів до 2016 року.

"У зв’язку з цим за рекомендацією IAAF Виконком ФЛАУ ухвалив рішення визнати усіх цих атлетів невинними у порушенні антидопінгових правил IAAF, провадження проти них повністю припинені, розслідування скасовані. Дані легкоатлети мають право брати участь в будь-яких легкоатлетичних змаганнях", – йдеться у повідомленні ФЛАУ.

Нагадаємо, раніше Міжнародний олімпійський комітет оголосив новий список дискваліфікованих спортсменів, які брали участь в Олімпійських Іграх у Пекіні 2008 року. Серед них троє українців, із яких двоє – медалісти.