Всесвітня асоціація видавців газет закликає Януковича забезпечити свободу слова в Україні

2 Вересня 2012, 19:14

Рада закликає українську владу усвідомити, що політичний та економічний прогрес процвітає в кліматі, де преса є вільною і незалежною від державного, політичного або економічного контролю і тому виділяє ряд рекомендацій, викладених у звіті свободи преси WAN-IFRA.

Рада закликає українську владу дозволити працівники ЗМІ відкрито повідомляти про корупцію та забезпечити дотримання закону про доступ до інформації.

Вона закликає негайно припинити виплати "в конвертах" журналістам та іншим працівникам ЗМІ та підкреслює нагальну необхідність у сильних і незалежних ЗМІ, які є саморегульованими.

Вона також рекомендує прийняти пілотну програму з розвитку роздрібної торгівлі друкованими виданнями для розширення конкуренції на ринку.

Рада також закликає українську владу забезпечити, щоб судовий процес у справі про вбивство Георгія Гонгадзе прогресував швидко і безперешкодно, з тим щоб послати чіткий сигнал тим, хто погрожує журналістам, щодо недопустимості насильства над представниками ЗМІ.

Як повідомлялось, напередодні форуму головний редактор німецького видання Heilbronner Stimme Уве Геер, котрий братиме участь у заходах у Києві, вважає, що представники іноземних ЗМІ мають подати сигнал підтримки українським колегам.

«Ми бачимо з повідомлень у мас-медіа, що ситуація з незалежними ЗМІ в Україні дуже складна, тому ми ще більше хочемо туди поїхати, щоб підтримати незалежну пресу, а також показати, що ми також виступаємо за свободу ЗМІ в Україні», – сказав Геер.

Коментуючи той факт, що конгрес відбуватиметься в Києві на запрошення президента Віктора Януковича, а генеральним спонсором виступає група компаній Дмитра Фірташа Group DF, Геер зазначив, що не є «щасливим»з цього приводу. Однак додав, що конгрес треба використати як можливість, аби розібратися в ситуації на місці.

Нагадаємо, у травні Віктор Янукович запропонував керівництву Всесвітньої асоціації видавців газет та новин провести Всесвітній газетний конгрес і Всесвітній форум редакторів у 2012 році в Києві. Свою пропозицію Янукович аргументував впевненим рухом України до «створення демократичного суспільства та розбудови незалежних засобів масової інформації».

«Проведення цих заходів у Києві є важливим кроком для України у європейському поступі. Це ще раз підтвердить вибір України як держави, яка прагне укріпленнядемократичних цінностей, серед яких свобода слова та преси – невід'ємна складова», – підкреслив він.

Читайте також: Віктор Янукович і засоби масової інформації: балансування по лезу ножа