“Все дуже погано”. Представник Зеленського розповів про ситуацію з COVID-19 у Криму

2 Червня 2020, 10:31

Постійний представник президента в Криму Антон Кориневич заявив щодо ситуації з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19 на анексованому Росією півострові, що "все дуже погано". Про це він сказав в інтерв'ю Укрінформу.

 

 

"Там справді все дуже погано. Але є певні речі, які видаються найбільш кричущими", – зазначив Кориневич. 

 

Зокрема, він сказав про те, що призов до збройних сил держави-окупанта продовжується, попри пандемію COVID-19.

 

"І це – реальна загроза життю наших громадян у Криму і серйозне порушення міжнародного гуманітарного права. Не кажучи вже про те, що сам по собі призов є незаконним – і Україна говорить про це на різних майданчиках, зокрема, в ОБСЄ", – заявив представник глави держави. 

 

Також, за словами Кориневича, РФ розглядає Кримський півострів як територію для розміщення лазарету для хворих на COVID-19 військовослужбовців із території РФ. Із цією метою вже побудований спеціальний шпиталь у Севастополі у бухті Омега виключно для заражених коронавірусом військових. 

 

"По-третє, у контексті COVID-19 слід розглядати і ситуацію з незаконно затриманими окупаційною владою громадянами України. Ми маємо багато інформації про те, що у місцях їх утримання – як у Криму, так і на території РФ – часто не забезпечуються санітарно-гігієнічні та протиепідеміологічні заходи", – додав він.

 

Також представник президента згадав про проблеми в медичній сфері в окупованому Криму та незаконне авіасполучення з РФ.

 

Як повідомлялося, на ранок 1 червня в Україні було виявлено 24 012 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 718 летальних, 9690 пацієнтів одужало. За добу було зафіксовано 340 нових випадків.