Вручення Шевченківської премії перенесли на 22 травня. В чому причина

10 Березня 2023, 17:56

Голова Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка Юрій Макаров на своєму Facebook оприлюднив повідомлення, що цьогоріч оголошення лауреатів премії оголосять пізніше, бо номінації вирішено доповнити додатковим конкурсом «За внесок у перемогу».

Традиційно імена лауреатів Шевченківської премії публічно оголошують у день народження Тараса Шевчанка – 9 березня. Вчора відповідного указу на сайті президента України не оприлюднили. Як пояснив Макаров, за правилами премії, номінованими можуть бути твори, оприлюднені принаймні за півроку до подання на конкурс. Тобто до цьогорічного відбору не потрапили б книги, написані вже під час повномасштабної війни.

Читайте також: Шевченківська премія з літератури: номінанти, скандали і тенденції

«Виходить, головна премія країни не повною мірою виконує своє основне призначення: фіксувати тенденції розвитку національної культури, служити орієнтиром мистецькій спільноті щодо актуальних напрямків креативного пошуку», – написав голова комітету.

За його словами, переможців основного та додаткового конкурсів оголосять 22 травня – в день перепоховання Кобзаря. Інформацію про це ніде не висвітлювали раніше. Тільки 9 березня на офіційному сайті президента з’явилася новина про зустріч із українськими митцями та культурними діячами, під час якої Макаров заявив про важливість присудження премії ще й за воєнні твори, а Зеленський це підтвердив.

Автор:
Тиждень