ВРЮ змінила регламент для роботи в умовах змін до Конституції

20 Жовтня 2016, 18:38

Вища рада юстиції на засіданні в четвер прийняла зміни до свого регламенту, що стосуються, зокрема, формування суддівського корпусу та заходів щодо забезпечення незалежності суддів. Про це повідомляє прес-служба ВРЮ з посиланням на голову Ради Ігоря Бенедисюка.

Прийняті зміни стосуються участі в формуванні суддівського корпусу, надання згоди на затримання, утримання під вартою або арештом, тимчасове відсторонення від правосуддя в зв'язку з притягненням до кримінальної відповідальності, продовження терміну тимчасового відсторонення від правосуддя в зв'язку з притягненням до кримінальної відповідальності, вжиття заходів щодо забезпечення незалежності суддів.

"Внесені до регламенту зміни спрямовані на те, щоб Вища рада юстиції могла продовжити свою діяльність на основі законів України "Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)", "Про судоустрій і статус суддів" та перехідних положень до цих законів. Таким чином, Рада зможе почати розгляд матеріалів про призначення суддів, у яких закінчився термін повноважень, але рекомендації ВККСУ (Вищої кваліфікаційної комісії суддів України) щодо яких не були розглянуті Верховною Радою України. Крім того, в регламенті визначені процедури надання згоди на затримання судді, утримання його під вартою або арештом, тимчасове відсторонення і ін.", – пояснив Бенедисюк.

Він нагадав, що робота ВРЮ не припиняється, наступне засідання відбудеться через тиждень. "Будуть розглянуті питання інших змін в регламент. Крім того, згідно з прийнятим сьогодні змінами, ми розглянемо подання про продовження відсторонення судді від здійснення правосуддя", – анонсує Бенедисюк.

За інформацією прес-служби, ВРЮ в четвер також затвердив графік особистого прийому громадян в Раді в IV кварталі поточного року.

Нагадаємо, 30 вересня в Україні набули чинності зміни до Конституції в частині правосуддя, таким чином, стартувала судова реформа. Згідно з законом, замість Вищої ради юстиції в Україні з'явиться Вища рада правосуддя із ширшими повноваженнями.

Детальніше читайте у матеріалі Тижня "Невідкладна судова реформа"