З її слів, під час засідання робочої групи рекомендації з попереднього висновку Венеціанської комісії розділено на 4 групи за ступенем можливості їх врахування в законопроекті.
«Найбільша група питань належить саме до тих, які може бути враховано, тобто рекомендації Венеціанської комісії статистично більшою мірою буде враховано, але ця позитивна статистика, на моє глибоке переконання, є штучною», – сказала вона.
У свою чергу керівник політичних програм Українського незалежного центру політичних досліджень Світлана Конончук допустила, що в законопроекті взагалі не буде враховано рекомендації з остаточного висновку Венеціанської комісії й IFES.
Як повідомляло агентство, Венеціанська комісія має намір затвердити висновок із законопроекту про вибори Ради на засіданні 14 жовтня.
У попередньому висновку комісії із законопроекту «Про вибори народних депутатів» вона виступила за те, щоб у ньому було передбачено повне розкриття інформації про джерела й обсяги фінансування передвиборних кампаній, а також про обсяги й види витрат на кампанії. Також законопроект передбачає, зокрема, підвищення прохідного бар'єру для партій до 5% з нинішніх 3%, а також обрання депутатів за змішаною системою.
У червні Мін'юст передав законопроект «Про вибори народних депутатів України» «Венеціанській комісії», Міжнародному фонду виборчих систем (IFES) і Бюро демократичних інститутів і прав людини Організації з безпеки і співробітництва в Європі для проведення його експертизи.
Нагадаэмо, 22 вересня міністр юстиції Олександр Лавринович заявив про неможливість урахувати всі рекомендації Венеціанської комісії до законопроекту про вибори.
Але 27 вересня Лавринович вже повідомив, що робоча группа врахувала значну частину пропозицій Венеціанської комісії, однак ще чотири залишаються дискусійними.
Зокрема, мова йде про нормування кількості зіпсованих бюлетенів для визнання виборів недійсними, про організацію голосування виборців за кордоном України, про кворум голосування у виборчих комісіях для прийняття рішення, а також про базу голосів, на підставі якої підводяться підсумки голосування.
За словами Лавриновича дискусійні пропозиції буде передано на розгляд президента Віктора Януковича для прийняття остаточного рішення.