Впровадження страхової медицини в Україні розпочнеться 2017 року – МОЗ

4 Жовтня 2016, 17:52

Переведення системи охорони здоров’я на страхову модель розпочнеться вже у 2017 році і триватиме три роки.  Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров'я.

Як зазначається, трансформація системи стартуватиме із запуску сімейної медицини європейського зразка на базі існуючої первинної ланки української системи охорони здоров’я (поліклініки, амбулаторії, ЦПМСД).

За словами заступника міністра охорони здоров’я Павла Ковтонюка, українці зможуть вільно обирати сімейного лікаря і педіатра для своїх дітей та підписувати з ним прямі угоди з чітко прописаним обсягом послуг, гарантованих і оплачених державою.

"У випадку, якщо пацієнта не задовольняє сімейний лікар, він зможе його поміняти. Сімейні лікарі видаватимуть довідки в дитячий садок, школу, басейн. Прив’язка до місця проживання скасовується”, — сказав Ковтонюк.

Також у МОЗ зазначили, що лікарі первинної ланки зможуть обрати будь-яку організаційну форму роботи – ФОПи, поліклініки, амбулаторії та ЦПМСД. Робота буде оплачуватись за подушним нормативом в залежності від кількості укладених лікарем угод і дотримання медичних протоколів лікування та діагностики.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів України розширив перелік платних послуг, які надаються в державних закладах охорони здоров’я та вищих медичних закладах освіти.

Крім того, президент Петро Порошенко підкреслив, що підвищення зарплат представників освітньої галузі і фінансування медичної реформи є пріоритетним завданням на наступний рік.