Вперше з 2013 року в Україні почалась стабілізація на ринку праці – Держслужба зайнятості

13 Липня 2018, 17:43

На території України вперше  із 2013 року відбулося зростання чисельності зайнятого населення та зниження рівня безробіття. Про це заявив в.о. голови Державної служби зайнятості Валерій Ярошенко у п'ятницю, 13 липня.

«Покращення ситуації на ринку праці є наслідком поступового економічного зростання. Так зростання ВВП в І кварталі склало 3,1% порівняно з І кварталом минулого року. Кількість вакансій у базі даних служби зайнятості збільшилася на 8% до 616 тис. одиниць. Кількість працевлаштованих за сприяння державної служби зайнятості становила 428 тис. осіб. При цьому, 47% з них були працевлаштовані оперативно до надання статусу безробітного», ‒ наголосив В. Ярошенко.

За словами Ярошенка, за статистичними зростання чисельності зайнятих до 16 млн осіб є вкрай позитивною динамікою, а зниження рівня безробіття до 9,7% за методологією МОП є показником, що характеризує поступовий вихід ринку праці із кризи.

 

Разом із тим зазначається, що  рівень безробіття в Україні все ж є вищим за показники майже по всіх країнах ЄС (середній рівень безробіття  в ЄС ‒ 7,4%).

 

Як зазначив керівник Служби, серед основних проблем є професійно-кваліфікаційний дисбаланс між попитом та пропозицією робочої сили.

 

Зокрема, 70% ‒ випускники освітніх закладів здобувають вищу освіту, 30% ‒ професійну. Хоча в Європі показники протилежні. Як наслідок, в окремих містах серед зареєстрованих безробітних понад 80% мають вищу освіту. При цьому, найбільший попит роботодавців спостерігається на кваліфікованих робітників (швачки, слюсарі, електромонтери, електрогазозварники, муляри, маляри, монтери колії, бетоняри, водії, трактористи, токарі, столяри, пекарі тощо).

 

Ще однією проблемою є значні обсяги неформальної зайнятості. За даними Держстату у неформальному секторі зайнято 3,5 млн осіб – це 22% зайнятого населення. Але реально ці цифри можуть бути більшими. Також негативним фактором на ринку праці є невисокий рівень заробітної плати у порівнянні із країнами ЄС, що стимулює проблему трудової міграції.

 

Нагадаємо, раніше у Мінсоцполітики повідомляли, що на постійній основі за кордоном працевлаштовані понад 3 мільйони 200 тисяч громадян України.