Вперше Україні: у Рівному побудують інклюзивний маршрут у майже 8 км.

9 Квітня 2025, 15:09

Цей маршрут є прообразом “інклюзивного міста” в місті, повністю адаптованого під потреби важкопоранених, протезованих захисників та маломобільних груп населення. Він з’єднає усі найважливіші локації – ЦНАП з усіма його необхідними адмінпослугами, ОВА, бізнес-коворкінг для ветеранів, де захисники можуть розвивати власну справу, а також центральну вулицю Симона Петлюри, яка є центром дозвілля у Рівному.

Усі ці зміни будуть впроваджені в межах Inclusivity route – проєкту перетворення найбільших міст України у інклюзивні та людиноцентричні простори для життя.

Бо лише за офіційними даними Національної служби здоровʼя України, на сьогодні в Україні майже 100 тисяч протезованих військових.

Ініціатором проєкту став голова благодійного фонду «Корабель допомоги» Микита Плясов.

  • Ця ініціатива – справжній прорив! Бо вперше в Україні приватний фонд інвестує у міську інфраструктуру для створення надсучасного інклюзивного простору на рівні вимог країн ЄС. Rivne Rivne – це перший етап проєкту Inclusivity Route. І у випадку його успіху, заплановане масштабування на всю Україну – світ побачать “Рівну Одесу”, “Рівний Дніпро”, “Рівний Харків” та інші великі та маленькі міста. – Розповідає Микита Плясов.

18 березня БФ «Корабель допомоги» підписав меморандум із рівненською міською владою, для залучення 8 млн грн на проєкт. А завершення робіт та відкриття маршруту заплановане на кінець травня.

Що конкретно буде зроблено на маршруті у Рівному:

  • розширення пішохідних зон,
  • пониження бордюрів,
  • встановлення тактильної плитки,
  • облаштування підвищених пішохідних переходів,
  • заміну дорожнього покриття відповідно до сучасних стандартів доступності,
  • встановлення паркувальних стовпчиків та каналізаційних люків.

Важливий факт: вздовж всього маршруту будуть висаджені нові дерева, навіть в тих місцях, де їх до цього не було.

Маршрут буде виконано у 2 етапи. Перші 4 км коштом фонду будуть завершені протягом 2 місяців і запущені у травні. Наступні 4 км – трохи згодом, – заплановано до кінця літа – початку осені.

Цікавий факт: при розробці інклюзивного маршруту урбаністи надихалися подібними проєктами інклюзивного простору у Даніі, Швейцарії та Нідерландах, – розповідає Микита Плясов.

Одним із цікавих елементів стане інформаційний сенсорний термінал – сучасний цифровий пристрій, який буде встановлений з метою підвищення доступності інформації для людей з інвалідністю.

Цей термінал стане частиною цифрової трансформації міського простору.

Позначки:

читати ще