У звіті аналізуються пленарні звички європейських депутатів та виокремлюються тенденції, що визначають політику інституції. В документі врахована національна приналежність європейських законодавців, кількість місць, які займає кожна з політичних груп, а також їхній авторитет у межах ЄП.
Автори звіту виявили, що характер голосування депутатів здебільшого залежить від їхньої належності до певної "родини" політичних партій Європарламенту, аніж національних інтересів країн, що делегували їх в парламент. Однією з таких родин є родина євроскептиків.
Скептичне ставлення до Євросоюзу зазвичай демонтрують представники правих партій. Останнім часом дослідження, проведені на національному рівні, свідчать, що народна підтримка правих значно більша, ніж підтримка лівих. У зв’язку із цим глава VoteWatch Саймон Гікс вважає, що в майбутньому на Європу чекає сплеск євроскептицизму, який полягає у негативному ставленні до процесу інтеграції в межах ЄС .
«Коаліції, які ми звикли вважати стабільними, із наступними виборами до Європарламенту можуть змінитися. Якщо більше антиєвропейських, аніж проєвропейських сил потраплять до Парламенту, ми побачимо інший результат», – заявив Гікс.
Це може створити загрозу і для інших європейських інституцій. «Важко передбачити, як Європейська Комісія та Рада ЄС відреагують на хвилю євроскептицизму», – зазначив Гікс.
Однією з суперечливих тем може стати законодавство, що дозволяє вільне пересування територією ЄС. Гікс вважає, що майбутні скептично налаштовані члени Європарламенту можуть знову звузити межі вільного пересування осіб та вільного працевлаштування до національних кордонів.
Євроскептицизм також може позначитися на довкіллі, що є однією з основних тем теперішнього Парламенту. Відповідно до звіту, депутати ЄС зробили для розбудови екологічного законодавства більше, ніж для будь-якої іншої галузі.