На його думку, вже після літніх канікул «Батьківщину» чекає розкол.
«До того часу, з подачі окремих амбіційних позафракційних депутатів, мають бути внесені зміни до Регламенту ВР, за якими мінімальна чисельність депутатської фракції складатиме 15-20 нардепів (а не 32, як зараз). Головним бенефіціаром буде втомлена від норовливості комуністів Партія регіонів, котрій значно легше буде домовлятися про голосування з цілими угрупованнями латентно провладних нардепів, аніж кожним окремим носієм мандату», – пояснює він.
«Тут влада вб’є двох зайців, бо така норма працюватиме ще й на розкол «Батьківщини» як фракції. Незгодні з домінацією Яценюка члени «Батьківщини» зможуть створити окреме об’єднання. Про появу фракції «За Юлю» з числа депутатів, що орієнтуються безпосередньо на Тимошенко, говорять ледь не з першого дня роботи парламенту. Про появу «фракції Петра Порошенка» почали говорити ще раніше. Про лідерські амбіції мільярдера Ігоря Єремєєва пишуть багато ЗМІ і т.д.», – йдеться в статті.
Як зазначає оглядач, формального розколу фракції «Батьківщина» і появи на її місці кількох нових об’єднань може й не статися – якщо керівництво фракції змінить свою стратегію і поведінку в парламенті та поза ним.
«Якщо ж ні – розкол може бути й неформальним. Не варто забувати, що фракція НУНС в минулому скликанні проіснувала формально єдиною усі п’ять років. Але наприкінці каденції угруповань та кланів в ній було чи не більше, ніж самих депутатів», – зауважує він.
Детальніше: у статті «В «Батьківщині» починається громадянська війна»