ВООЗ оголосила вірус Зіка загрозою світового масштабу

2 Лютого 2016, 07:20

Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила спалах хвороби, викликаної вірусом Зіка, надзвичайною ситуацією в галузі охорони здоров’я міжнародного масштабу. Ухвалити таке рішення порекомендував комітет незалежних експертів.

Останніми днями хвороба особливо швидко поширюється у Бразилії, де в серпні мають відбутися Олімпійські ігри, і де ця хвороба вже, як вважають, спричинила тисячі вроджених дефектів.

Читайте також: У Мінздоров’я розповіли, кому загрожує інфікування вірусом Зіка

Минулого тижня, 28 січня, генеральний директор ВООЗ Марґарет Чан заявила, що поширення вірусу Зіка, який викликає однойменну хворобу, стало вибуховим. Вона також висловила глибоке занепокоєння через перспективи подальшого поширення вірусу комарами, відсутність імунітету до нього в регіонах, уражених ним уперше, а також через те, що проти захворювання не існує щеплень і ліків та швидких діагностичних тестів на цей вірус.

Як повідомлялося, Всесвітня організація охорони здоров'я допустила, що число заражень вірусом Зіка у країнах Південної та Північної Америки може досягти трьох-чотирьох мільйонів, включаючи 1,5 мільйона випадків у Бразилії.

Нагадаємо, 27 січня в Європі був виявлений перший випадок зараження тропічним вірусом Зіка. Лабораторні дослідження показали позитивний результат на цей вірус у жителя Данії. Згодом, у Португалії, Фінляндії та Німеччини у кількох людей діагностували вірус Зіка, жоден з інфікованих не потребував госпіталізації.