До великого російського вторгнення в Україну 24 лютого, головними напрямами польотів російських російських багатіїв були Париж, Мілан, Женева та Лондон. Після санкцій, запроваджених Заходом, російських літаків над Європою поменшало, хоч вони і не зникли зовсім. Головним напрямком став Дубай, але популярні також Стамбул, Баку і столиця Казахстану Нурсултан. Про це йдеться в аналітичному матеріалі The New York Times «Нова географія російської еліти».
Аналіз журналістів охоплює як приватні літаки, так і орендовані комерційними компаніями, хоча схема польотів свідчить, що більшість перебувають у приватній власності.
«Когорта росіян, до якої входять бізнес-магнати і знаменитості, зробили Дубай, найбільше місто в Перській затоці, своїм основним пунктом призначення», – йдеться у матеріалі.
Причиною називають те, що місто дозволяє вихідцям із Москви отримати доступ до благ, уже недоступних в Росії: як-то продукти розкоші і вихід на світові ринки для власного бізнесу.
Читайте також: Баварська ідилія для російських олігархів
До 24 лютого лише 3% приватних рейсів, які вилітали з Росії, виконували рейси до ОАЕ, а передусім в Дубай, згідно з аналізом тисяч записів від RadarBox.com, компанії, що займається відстеженням польотів. За кілька тижнів після початку вторгнення ця цифра зросла до 6%, а до травня – до 14%.
Окрім того, після вторгнення до України багатонаціональні компанії, такі як Goldman Sachs і Google, перевели московських співробітників до Дубая. І це тільки вершечок.
«Один із найвідоміших російських рестораторів працює над новим проектом у Дубаї. А місцева оздоровча компанія нещодавно відкрила, за її словами, першу в місті баню, або російську сауну, якраз вчасно до літніх 110-градусних днів. «Нам довелося трохи налаштувати це для Дубая», – сказав генеральний директор компанії Домінік Лерд, оцінивши, що 90% клієнтів у бані були росіянами. «В парній не можна пити горілку. Вони точно не можуть бути голими», – йдеться у тексті.
Читайте також: Чи зможе Росія обходити санкції за допомоги криптовалют?
Аналіз також свідчить, що попри міжнародні санкції та закриття повітряного простору, деякі з найвідоміших російських олігархів продовжували літати по всьому світу після великого вторгнення. Дубай також став «парковкою» для літаків багатих росіян. Понад 70 залишаються на стоянці в Об’єднаних Арабських Еміратах або повертаються в Росію лише кількох тижнів зупинки.