Волонтери зафіксували перекидання Росією до Криму зенітно-ракетного комплексу С-300ВМ

30 Листопада 2016, 08:28

Росія перекинула в окупований Крим ЗРК С-300ВМ «Антей-2500», ймовірно, для того, щоб спробувати зірвати ракетні випробування України над Чорним морем 1-2 грудня.  Військова техніка була помічена вчора, 29 листопада в Керчі. Про це повідомляють волонтери міжнародного розвідувального співтовариства InformNapalm.

Зазначається, що було ідентифіковано серед техніки зенітно-ракетний комплекс С-300ВМ «Антей-2500» (індекс ГРАУ – 9К81М). Волонтери нагадують, що це система ППО з можливістю боротьби з балістичними ракетами малої і середньої дальності (до 2500 км). Також система призначена для ураження сучасних і перспективних літаків тактичної і стратегічної авіації (в тому числі виконаних з застосуванням технології «Стелс»), балістичних ракет середньої дальності, оперативно-тактичних і тактичних ракет, аеробалістичних і крилатих ракет.

Відео транспортування:

Скріншоти з відео за якими вдалося визначити тип транспортуються комплексів:

InformNapalm нагадує, що 25 листопада Міноборони РФ вручило ноту Україні в зв'язку з планами ракетних пусків поруч з окупованим Кримом. А ввечері 29 листопа, Росавіація повідомила на своєму офіційному сайті нібито Україна встановила нові небезпечні зони для виконання польотів над водами Чорного моря.

«У зв'язку з перекиданням ЗРК С-300ВМ до Криму безпосередньо напередодні запланованого проведення ракетних випробувань українською стороною розглядається два ймовірними можливі сценарії поведінки Російської Федерації:

1. Або РФ планує збити українську ракету.

2. Або планує провокацію зі знищенням пасажирського літака і подальшим звинуваченням української сторони із посиланням на ракетні випробування», – йдеться у повідомленні InformNapalm.

Напередодні у Міноборони України заявили, що Росія стягнула до державного кордону з Україною близько 55 тис. військовослужбовців, в окупованому Криму – 23 тис. і на непідконтрольній території Донбасу 5-7,5 тис. військових.