Волонтери: З підконтрольної бойовикам території вдалося вивезти 172 мішки з останками

11 Грудня 2014, 12:31

Кількість тіл, вивезених із Донбасу, порахувати неможливо. Про це «Українському тижню» повідомили у волонтерській ініціативі «Евакуація-200», які займаються пошуком загиблих на території «ДНР» і «ЛНР».

За їхніми словами, з підконтрольної бойовикам території вдалося вивезти близько 172 мішки з останками. Але скільки там саме тіл, порахувати дуже важко, адже часто від людини залишається хіба нога, рука чи взагалі невстановлений шматок тіла.

«Нерідко траплялися випадки, коли знаходили останки тих, кого встигли вивезти або й вже поховати, що також вносить додаткову складність в волонтерську роботу», – коментують в організації.   

Наразі роботи по пошуку тіл загиблих майже неможливі під 40-50-сантиметровим шаром снігу, але в разі потепління волонтери обіцяють одразу знову висуватися на пошуки, як стверджує один з керівників пошукової групи Павло Нетьосов.

«Перший місяць у нас був найбільш результативний, було легше шукати, тому що свіжі події, багато очевидців, що залишалися на місцях, які допомагали, проводили на місця боїв, – коментує Тижню голова ВГО «Союз «Народна Пам'ять» і один з учасників місії Ярослав Жилкін. – Багато тіл знайшли біля підбитої техніки. Назбиралось чимало інформації про одиничні поховання в окремих регіонах. Ми їх теж відпрацьовували, не всі ще знайдені, у деякі місця поверталися по кілька разів».

За його словами, пошуки потрібно продовжувати, адже весною багато тіл уже не вдасться розшукати: «зараз свіжі могили чи поховання візуально видно, та й місцеві пам’ятають про поховання».

«Окрім того, великою проблемою є дикі звірі й собаки, які об’їдають і розтягують непоховані тіла героїв», – зазначає Жилкін.

Детальніше про це читайте в матеріалі «Вантаж 200: не ідентифіковано» в черговому числі «Українського тижня» №50.