Волонтери виявили в Новоазовську базу кадрових військових РФ із великим скупченням озброєнь

12 Грудня 2016, 13:39

В одному з районів Новоазовська базується близько 10 одиниць 122-мм САУ 2С1 «Гвоздика» (згідно з Мінським домовленостями, артилерійські гармати калібру понад 100 мм повинні бути відведені не менш ніж на 25 км від лінії розмежування), а також близько 15 одиниць тентованої автомобільної техніки. Про це з посиланням на свідчення місцевих жителів повідомляє міжнародне розвідувальне співтовариство InformNapalm.

«Саме ця база озброєнь і техніки активно використовується російськими окупантами для здійснення провокаційних обстрілів мирних жителів і позицій українських силовиків на Маріупольському напрямку», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що ця база техніки не вперше потрапляє в поле зору волонтерів та інсайдерів InformNapalm.

Так, у вересні 2016 волонтерька аеророзвідка також передавала аерофотознімок, на якому фіксувалося не менше 8 одиниць САУ 2С1 «Гвоздика».

«Те, що база постійно використовується як місце дислокації заборонених типів озброєння неодноразово підтверджувалося і супутниковими знімками за 2016 року. На основі раніше проведених InformNapalm OSINT-розслідувань, а також перерахованих вище інциденти грубого перешкоджання діяльності ОБСЄ, є всі підстави вважати, що в Новоазовську базуються не тільки проросійські найманці і заборонені типи (калібри) озброєнь, а й кадрові російські військовослужбовці, які координують постійні атаки на маріупольському напрямку», – сказано в тексті.

Нагадаємо, раніше волонтери зафіксували перекидання Росією до Криму зенітно-ракетного комплексу С-300ВМ.