Міжнародне розвідувальне товариство Informnapalm оприлюднило масштабне розслідування щодо окупації російськими військовими Криму в 2014 році.
Актівісти з "Українського кіберальянсу" передали Informnapalm унікальні дані, які можуть допомогти доповнити перелік учасників військової кампанії із захоплення Криму.
"Український кіберальянс передав нам два текстових документа, витягнутих з пошти Алєксандра Алєксандровіча Попова, начальника продовольчої служби тилу військової частини 27777 Південного військового округу (18-я окрема мотострілецька бригада, пункти постійної дислокації – Калиновська і Ханкала, Чечня)", – йдеться в повідомленні.
Фото: Алєксандр Попов
Зазначається, що обидва документи стосуються забезпечення харчування військовослужбовців.
"Перший документ був оформлений 6 березня 2014 року. Це витяг з наказу №48 військової частини 27777, у якому йдеться наступне: "зазначених нижче військовослужбовців батальйону спеціального призначення вважати з 07 березня 2014 року такими, які відбули для виконання бойового завдання, зняти з котлового забезпечення, видати сухий пайок терміном на 11 діб з 07 березня по 17 березня і видати продовольчий атестат на руки". Далі йде перелік з 202 військовослужбовців. З самим документом можна ознайомитися тут", – заявили волонтери.
Крім того, вони додали, що другий документ був оформлений 14 березня 2014 року.
"Це теж витяг з наказу по військовій частині 27777, під номером 53. Оформлений він 14 березня 2014 року: " зазначеним нижче військовослужбовцям військової частини 27777, 63354, 29202, які відбули для виконання бойового завдання видати сухий пайок терміном на троє діб з 16 березня 2014 року до 18 березня 2014 року". Далі слідує список вже з 891 прізвища. Саму виписку можна побачити тут", – наголосили Informnapalm.
За даними розвідувального товариства, військовослужбовці перекидалися в Крим відразу декількома шляхами.
"Незважаючи на те, що перекидання поромом виглядає наймасовішою, не факт, що всі військовослужбовці зі списків прибутку на півострів на поромах. Так, наприклад, в трьох профілях військовослужбовців ми знайшли фотографії в порту, поруч з військовими кораблями. Причому на двох з них чітко видно, що це – великі десантні кораблі. Один з них вдалося ідентифікувати. Це – ВДК «Калінінград», який входить до переліку судів, що перевозили окупаційну армію РФ в Криму навесні 2014 року", – зазначається в повідомленні.
Водночас волонтери додали, що 18 ОМСБр, ймовірно, користувалася трьома шляхами, щоб дістатися до Криму:
- на поромі "Крим-Кавказ";
- на кораблях російського військово-морського флоту;
- на літаках / вертольотах.
"На підставі пошуку у відкритих джерелах ми знайшли прямі докази участі у військових операціях за межами Росії проти 101 військового зі списку (9,21%). З них 60 осіб (5,47%) точно брали участь в захопленні Криму: по 38-ми (3,46%) знайдені відомості про отримання медалей «За повернення Криму», а ще по 22 були зібрані вагомі докази у вигляді фотографій і інших матеріалів. Все це дозволяє з дуже високою часткою ймовірності говорити, що дані, передані нам Українським кіберальянсом, справжні, і що військовослужбовці російської військової частини 27777, що проходять за цими списками, дійсно брали участь у військовій операції по захопленню Криму", – підсумували в Informnapalm.
Нагадаємо, 12 квітня Міжнародне розвідувальне товариство InformNapalm 12 квітня презентувало інтерактивну базу даних агресії Росії, у якій систематизовано напрацювання волонтерів за чотири роки в сфері пошуку доказів російської присутності насамперед на Донбасі, а також у Грузії та Сирії.