Волонтерка Звіробій подала заяву на Трубу

26 Грудня 2019, 14:59

Волонтерка Маруся Звіробій розповіла, що подала заяву на очільника Держбюро розслідувань Романа Трубу. Про це в четвер, 26 грудня, повідомила «Українська правда», цитуючи Звіробій та її адвоката Андрія Писаренка після допиту в ДБР.

 

«Сьогодні ми подали заяву на пана Трубу. У нас є підозра, що він вводить в оману суд, бо до мене додому прийшли (з обшуком – Ред.) з ухвалою з Печерського суду, а якщо  центральний апарат ДБР має до мене якісь претензії, то вони мали прийти з ухвалою Шевченківського», – сказала Звіробій.

 

Вона зауважила, що «щось не складається у людей із Шевченківським судом, але дуже добре складається з Печерським». Це їм здалося дивним, тому вони подали заяву про злочин і хотіли би почути пояснення з цього приводу.

 

За словами адвоката, була подана заява про вчинення кримінального правопорушення за ст. 366 – службове підроблення.

 

«А саме – службовою особою правоохоронного органу, а саме керівником ДБР», – сказав адвокат.

 

Нагадаємо, 26 листопада ДБР скерувало до Генпрокуратури проект повідомлення про підозру у погрозі вбивством щодо президента представниці «Європейської солідарності» Софії Федині та Звіробій. 26 жовтня у Львові вони записали трансляцію на Facebook, де розкритикували спілкування президента Володимира Зеленського з добровольцями під час приїзду до Золотого на Донбасі. «Ти там частіше їзди, там тебе підірвуть, хто-небудь там тебе підірве», – сказала волонтерка. Федина додала, що «там ненароком може взірватися граната, а ще там обстріли бувають. Було би найкрасивіше, щоб це все сталося під час московського обстрілу, коли дехто в білій чи голубій сорочечці припреться на передову».

 

Як розповідав очільник СБУ Іван Баканов, його відомство теж розслідує провадження щодо висловлювань Федини та Звіробій. За його словами, якщо лінгвістична експертиза підтвердить, що це була реальна погроза, то йтиметься про ув’язнення.

 

28 листопада детективи ДБР прийшли з обшуками до житла Звіробій. Правоохоронці вилучили телефон, зброю та блокнот.