Волонтер: Собівартість військового жетону складає 20 грн, але держава досі ними не забезпечила

13 Грудня 2014, 12:15

Станом на початок грудня проект «Безкоштовне виготовлення жетонів учасникам АТО» забезпечив бійцям близько 3 000 шт., волонтери з проекту «Народний Жетон» виготовили понад 900 шт. Про це у коментарі Українському тижню заявив Алекс Кобко, засновник, координатор проекту «Безкоштовне виготовлення жетонів учасникам АТО».

«Зараз є замовлення ще на майже 2 000 жетонів, але нестача фінансування не дозволяє оперативно їх виготовляти. Собівартість одного жетону – смішна: 20 гривень, і це з нанесенням будь-якої інформації до 75 символів (її вистачає для запису максимуму даних про бійця, мобільний номер матері, дружини та протипоказання по медичних препаратах)», – наголошує Кобко.

За його словами, на жетонах-оберегах волонтери часто пишуть «Слава Україні! Героям Слава!» або «З нами Правда і з нами Бог», що підвищує мотивацію бійців.

«Відсутність жетону з зазначеною групою крові може вплинути на якість надання медичної допомоги пораненому бійцю. Окрім того, мінімальний час ідентифікації загиблих дозволяє економити значні кошти державі через неактуальність залучення спеціалістів з ДНК-аналізу та інших служб. Наявність жетону у бійців зводить нанівець вживання слова «невпізнаний» – це дозволяє сім'ям загиблих швидше справитися з втратою, швидше пережити стресову ситуацію та швидко оформити компенсації від держави», – розповідає Кобко.

Вже зараз є десятки згорілих тіл, останки яких вже ніколи не вдасться ідентифікувати: ДНК в обгорілих кістках втрачене. Наявність жетону унеможливив би таку ситуацію.

За словами волонтерів, досі українські рядові солдати й сержанти не забезпечені іменними жетонами.

«Зараз жетони є вже тільки в офіцерів. З цією проблемою вже зверталися в Адміністрацію президента та в Міноборони, але зворотного зв’язку так і не дочекалися», – заявляє Кобко.

Детальніше про це читайте в матеріалі «Вантаж 200: не ідентифіковано» в черговому числі «Українського тижня».

Як відомо, у жовтні Міністерство оборони України виділило три мільйони гривень на виготовлення персональних солдатських жетонів, які отримає кожен учасник бойових дій на Донбасі.

_________________________________________________

Допомогти волонтерам, що виготовляють жетони:

Реквізити картки Приватбанку 5168-7554-0612-3055 (Кобко Олександр Миколайович)

PayPal dogtag.ato@gmail.com

Платіжні реквізити для отримання SWIFT в доларах США. Beneficiary: Kobko Aleksandr

Iban: UA593052990005168757272006265, ACCOUNT: 5168757272006265

BANK OF BENEFICIARY: Privatbank, Swift CODE: PBANUA2X, INTERMEDIARY BANK: JP MORGAN CHASE BANK, SWIFT CODE: CHASUS33

СORRESPONDENT ACCOUNT: 0011000080